رهایی قاتل از چوبه دار
رهایی قاتل از چوبه دار

مرد جوان که در یک سناریوی تلخ دست به قتل زده بود پس از ۵ سال در یک قدمی چوبه دار بخشیده شد. به گزارش فرتاک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، رضا ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: با پیگیری های دادستان کبودراهنگ و مسئولان زندان همدان و همچنین کمک جمعی […]

مرد جوان که در یک سناریوی تلخ دست به قتل زده بود پس از ۵ سال در یک قدمی چوبه دار بخشیده شد.

به گزارش فرتاک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، رضا ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: با پیگیری های دادستان کبودراهنگ و مسئولان زندان همدان و همچنین کمک جمعی از معتمدان و خیران محلی در قالب طرح کمیته معتذرین؛ خانواده مقتول در روز اجرای حکم قصاص به زندانی «ع –ب» که به جرم قتل عمد ۵ سال در زندان محبوس بود با دریافت دیه رضایت دادند.

به گزارش رکنا ، یکم آبان سال جاری رییس‌کل دادگستری همدان نیز در این باره عنوان کرد از زمان فعالیت در این استان یعنی ۱۱ ماه گذشته تاکنون با ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های قتل غیرفجیع، ۱۸ محکوم به قصاص در این استان از طناب دار رهایی یافتند.

اهمیت صلح و سازش در پرونده‌های قضائی

محمدرضا عدالتخواه اضافه کرد: برقراری صلح و سازش در پرونده‌های قضائی از اولویت های مجموعه محسوب می شود و آمار مصالحه استان مورد توجه و عنایت مقامات کشور قرار گرفته است.

وی درباره پرونده های معوقه در مجموعه قضائی استان نیز اظهار داشت: شمار پرونده های معوقه استان از ۲۲ هزار و ۴۴۱ فقره پرونده به هشت هزار و ۶۰۰ پرونده رسیده و با ادامه این روند همه پرونده‌های موجود در مجموعه قضائی استان به روز می‌شود.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نیروی انتظامی در خدمت به مردم تا پای جان ایستاده است