روند خنثی نظر غالب کارشناسان است

در قالب سوالی سه گزینه‌ای از ۱۰ کارشناس بازار سرمایه، در مورد پیش‌بینی روند شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو که منتهی به چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ است، نظرسنجی صورت گرفت.

سوال و نتایج این نظرسنجی به همراه نظرات تکمیلی و کوتاه کارشناسان به شرح زیر است:

روند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
۱. مثبت. افزایشی
۲. بدون تغییر چشمگیر (کمتر از ۱ درصد)
۳. منفی. کاهشی

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید نتیجه این نظرسنجی را در نمودار زیر مشاهده کنید.

همچنین در جدول زیر، علت انتخاب گزینه‌ها توسط کارشناسان توضیح داده شده است:

نام کارشناس توضیحات

اکبر ادهم

گزینه دو. گزارشات ۶ماهه و ماهانه،کاهش نسبی قیمت دلار،اخبار توافقات ایران و آمریکا،افزایش نرخ قطعه سازها،تلاطم افزایش و کاهش های ارزش معاملات و ارزندگی خاص بازار سرمایه از جمله دلایل این انتخاب است.

کوروش آسایش

گزینه دو. بازار فروشنده قوی ندارد و از سوی دیگر نیازمند خبرهای بنیادی برای رشد است.
علی عصاری گزینه دو. بازار نه انگیزه ای برای رشد و نه فروشنده جدی برای ریزش دارد به نظر می‌رسد این هفته هم متعادل با پیشتازی برخی تک سهم ها را شاهد باشیم.
رومینا شهبازپور گزینه دو. پس از برخورد شاخص کل به محدوده ۲.۱۵ میلیون واحد، همچنان در حال اصلاح زمانی هستیم که با توجه به ارزش معاملات بسیار پایین تا زمانی که ارزش معاملات به ارقام بالاتری نرسیده انتظار رشدی از بازار متصور نیست.

مهدی میرزایی

گزینه سه. باتوجه به اخبار مثبت گشایش‌های ارزی و اندکی تقویت ارزش پول ملی این گزینه انتخاب می شود.

محمد غفوری

گزینه دو. به نظر میرسد در هفته آتی سهام کوچک و متوسط بازار بیشتر مورد اقبال سرمایه گذاران باشند در نهایت کلیت بازار میتواند وضعیت مثبت و متعادلی را تجربه کند.

ایمان رئیسی

گزینه دو. هفته آینده بازار خنثی و در انتظار خبری برای تغییر در روند معاملات است این تغییر میتواند حرکت گروه خوردویی باشد که با خبر هایشان همواره در جهت شاخص سریع تر حرکت کرده اند.

سهیلا نقی پور

گزینه دو.پیش بینی می‌شود بازار سرمایه در این هفته به مانند هفته گذشته در محدوده‌های قیمتی مشخص با دامنه نوسانات محدود به صورت منفی و مثبت همراه باشد و به نوعی شرایط متعادلی را در کلیت بازار شاهد باشیم همچنین فعالان بازار باید در معاملات خود به ریسک‌های سیستماتیک و غیر سیستماتیک موجود در بازار توجه داشته باشند.

علی ملک لی

گزینه دو. روند شاخص و همچنین مسایل بنیادی، نشان از آرامش شاخص در هفته آتی را دارد.

مهدی بیات منش

گزینه دو. بازار گویی در جهت سیاست متعادل سازی و کنترل شده تر وثبات اقتصاد حرکت می کند البته باتوجه به عمق نه چندان بالای بازار این مسیر کاملا قابل پیش بینی است.
پیشنهاد فر نیوز
از هر ۴ پست تلگرامی رسانه‌های بیگانه یکی دعوت به آشوب است

با توجه به انتخاب ۹۰درصدی گزینه دوم (بدون تغییر چشمگیر) و ۱۰ درصدی گزینه سوم (منفی. کاهشی) توسط کارشناسان، به نظر می‌رسد روند هفته آینده شاخص کل روندی متعادل و گاها متمایل به منفی خواهد بود.

* لازم به ذکر است نتایج این نظرسنجی و تحلیل کارشناسان، نظر باشگاه خبرنگاران جوان نبوده و سیگنال بورسی و توصیه به خرید یا فروش محسوب نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *