رویای خاکستری در کرمانشاه ، قدرت الله حاتمی از فیلم ی که می سازد می گوید

«قدرت‌الله پورحاتمی» روز دوشنبه در حاشیه بازدید جمعی از خبرنگاران از پشت صحنه فیلم سینمایی رویای خاکستری افزود: درخواست ما از مسوولان این است که هنرمندان، هنر فیلم و سینما را ببینند تا بتوانیم موقعیت خوبی را برای استانمان به دست آوریم و بتوانیم کرمانشاه را به خوبی معرفی کنیم.

وی در مورد فیلم رویای خاکستری نیز گفت: این فیلم نیمه‌بلند با موضوع پلیسی، معمایی و اجتماعی با حضور ۳۰ نفر از عوامل و بازیگر هم‌اکنون در کرمانشاه در حال فیلمبرداری است.

پورحاتمی اظهار کرد: فیلم از لوکیشن‌های بسیار خوبی برخوردار است و سعی کردیم نقاط خوب شهر را به تصویر بکشیم. خانه مجلل، عمارت بهشت و بیمارستان حضرت معصومه (س) از لوکیشن‌های این فیلم هستند.

مدیر تولید فیلم رویای خاکستری نیز دراین ارتباط گفت: امنیت یکی از اساسی‌ترین مولفه‌های پیشرفت یک جامعه است. باتوجه به اهمیت موضوع با همکاری عوامل هنری با وحدت رویه و تلاش شبانه روزی درصدد برآمدیم که عملکرد کارکنان خدوم نیروی انتظامی در سطح جامعه را در این فیلم به تصویر بکشیم.

 

«علی فکوری» افزود: با همکاری هنرمندان بومی کرمانشاهی و بهره‌گیری از مشارکت‌های پیشکسوتان عرصه هنر و سینما پس از اخذ مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه با حمایت موسسه ناجی هنر متعلق به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی کرمانشاه فیلمبرداری و ساخت فیلم پلیسی رویای خاکستری را آغاز کردیم.

وی گفت: با همت و تلاش شبانه روزی عوامل صحنه و پشت صحنه، فیلم سینمایی رویای خاکستری در خور تقدیر و قابلیت رقابت در جشنواره ملی و بین المللی به عرصه سینما را دارد.

فیلم سینمایی رویای خاکستری به کارگردانی قدرت پورحاتمی با موضوع اجتماعی و خانواده هم اکنون در شهر کرمانشاه در حال فیلمبرداری است.

پیشنهاد فر نیوز
مراسم گرامیداشت روز خبرنگار هفته آینده در کرمانشاه برگزار می‌شود

«آرزو حیدری» مدیر روابط عمومی فیلم رویای خاکستری نیز در این ارتباط گفت: برای شناسایی هرچه بهتر و بیشتر فیلم و عوامل آن رایزنی‌هایی با دستگاه های فرهنگی در استان انجام دادیم و در این راستا نیز تاحدودی موفق شدیم.

وی ارتباط با رسانه ها را از دیگر اقدامات لازم برای معرفی فیلم به مردم اعلام کرد و افزود: رسانه ها نقش موثری در شناساندن حوزه فیلم و سینما به مردم دارند و دراستان کرمانشاه نیز در این زمینه موفق کرده اند.

مردم از سینما حمایت کنند

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی وزارت ارشاد حمایت از جامعه فرهنگ و رسانه است، گفت: بخش مهمی از این وظیفه حوزه فرهنگ، هنر و سینما است و هرچه بتوانیم به این حوزه اهمیت دهیم به طور قطع در حوزه فرهنگ اثرات آن را خواهیم دید.

«علی صفدری» در پشت صحنه فیلم «رویای خاکسری» در گفت و گو با خبرنگاران افزود: فیلم رویای خاکسری با موضوع خانواده فرزندآوری و ترویج اخلاق نیک و حسنه است که عزیزان باشور و نشاط فعالیت حرفه‌ای خود را انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم حمایت بهتری نسبت به این حوزه داشته باشیم به طوریکه هنرمندان استان بتوانند در فیلم‌های کوتاه و بلند بیشتر بدرخشند و این ظرفیت استان را بهتر و بیشتر معرفی کنیم. هرچه سلیقه مردم به سمت سینما گرایش پیدا کند گروه‌های تولید کننده رغبت بیشتری برای تولید آثار پیدا می‌کنند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه یادآور شد: در کرمانشاه موسسات سینمایی مختلفی مشغول به فعالیت هستند و افرادی از استان در جشنواره فیلم فجر گذشته افتخارآفرینی کرده‌اند.

پیشنهاد فر نیوز
دیدار و دلجویی / استاندار کرمانشاه در منزل خانواده شهید علیخانی

وی با بیان اینکه بخش مهم کمک کننده ورود افراد مستعد و توانمند به عرصه‌های هنری، استقبال خود مردم است، افزود: تفریح بسیار ارزانی به نام سینما برای خانواده‌های ایرانی وجود دارد که با حداقل مبلغ خانواده می‌توانند از یک سرگرمی سالم بهره‌مند شوند.

 

صفدری گفت: فیلم می‌تواند اثرگذاری تربیتی و فکری داشته باشد. زمانی که موضوعی با یک هنر فاخر معرفی می‌شود به دنبال آن اقتصاد و فرهنگ تولید می‌شود که این محصول به چرخه اقتصادی کمک خواهد کرد.

وی عنوان کرد: بازیگران خوبی در صنعت سینما داریم ولی سینما در یک بازه زمانی مسیر درستی را طی نکرد و به سمت چهره‌های سلبریتی‌ها رفته که باید ظرفیت‌ها و افراد مستعد کشور و استان بیشتر دیده شوند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اضافه کرد: این استان در تمامی حوزه‌های هنری حرفی برای گفتن دارد و باید حمایت در حوزه فرهنگ و هنر در همه زمینه‌ها بیشتر شود.

وی تاکید کرد: وظیفه دولت حمایت است اما با حمایت زیاد وابستگی به دولت ایجاد می‌شود و موسسه‌های مربوطه رشد نمی‌کنند لذا باید حمایت مقطعی و با طرح و برنامه باشد که موسسات روی پای خود بایستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *