رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور

  • lira card

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها خبرداد.

رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز(۶ شهریور) در شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش پراکنده با احتمال رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه(۷ و ۸ شهریور) با عبور موج بارشی از نوار شمالی کشور در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، استان‌های ساحلی خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و به‌تدریج در خراسان شمالی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد گردوخاک رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۶ و ۷ شهریور) در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و جنوب کرمان افزایش ابر در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پنجشنبه(۹ شهریور) در اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت. روز جمعه(۱۰ شهریور) در مناطق شمالی، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده با احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان دوشنبه در شرق، سه‌شنبه در شرق و دامنه‌های جنوبی البرز، چهارشنبه تا جمعه در شمال شرق، شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: دریای خزر در روز چهارشنبه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۷ شهریور) صاف تا قسمتی ابری، از بعد از ظهر افزایش باد، به‌تدریج نیمه‌ابری و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه ( ۸ شهریور) کمی ابری تا نیمه‌ابری و افزایش باد در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۶ و ۷ شهریور) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.