ریزش چند ساختمان غیرمجاز در حین تخریب؛ 3 جسد از زیرآوار خارج شد

ریزش چند ساختمان غیرمجاز در حین تخریب؛ 3 جسد از زیرآوار خارج شد

چند به یکباره در شهرک احمدیه در منطقه 19 فروریخت. در این حادثه عوامل شهربان و برخی نیروهای شهرداری زیر آوار گرفتار شدند.

تاکنون 2 نفر از زیر آوار زنده خارج شده‌اند و جست‌وجو ادامه دارد. آتش‌نشانان تلاش می‌کنند با احتیاط کامل و عجله افراد زیر آوار مانده را خارج کنند.

* 4 نفر از پرسنل انتظامی و 2 نفر از پرسنل شهرداری زیر آوار ساختمان گرفتار شدند

همچنین پلیس طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد ساعاتی پیش در زمان اجرای تخریب یکی از واحدهای غیرایمن در محله خلازیر(منطقه ۱۹ تهران) 5 ساختمان همجوار تخریب شد. 4 نفر از پرسنل انتظامی و 2 نفر از پرسنل شهرداری در زیر آوار ساختمانی گرفتار شدند.

تا به این لحظه 4 نفر از زیر آوار نجات یافته و اقدامات برای نجات جان سایر افراد گرفتار در زیر آوار با سرعت در حال اجراست.

* 11 نفر مصدوم شدند/ 14 آمبولانس به محل حادثه اعزام شد

بر اساس این گزارش، سازمان اورژانس کشور تعداد مصدومان حادثه ریزش آوار (خلع ید و تخریب ساختمان) در منطقه 19 تهران شهرک احمدیه را تاکنون 11 نفر اعلام کرده که از این تعداد 8 مصدوم در محل درمان و مابقی به بیمارستان منتقل شدند. همچنین 14 آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

ریزش چند ساختمان غیرمجاز در حین تخریب؛ 3 جسد از زیرآوار خارج شد

* 2 نفر زنده از زیر آوار خارج شدند/ یکی از ستون‌های بزرگ را بریدیم

سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی دقایقی پیش به خبرنگار فارس گفت: فعلا 2 نفر را زنده از زیر آوار خارج کرده ایم و آمار دقیقی از زیر آوارماندگان نداریم.

وی ادامه داد: فعلا یکی از ستون‌های بزرگ را بریده ایم تا بتوانیم امدادرسانی کنیم.

* 4 تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شدند

بر اساس این گزارش، شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران نیز با اشاره به حضور امدادگران هلال احمر در محل حادثه گفت: 4 تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شده و ماموریت خود را در هماهنگی با دیگر عوامل امدادی آغاز کرده‌اند.

3 نفر از زیرآوار خارج شدند

همچنین مرتضی رضایی، معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران به خبرنگار فارس به حادثه منطقه 19 شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: با توجه جستجوی تیم‌های آنست و آواربرداری جمعیت هلال احمر با همکاری سازمان آتش نشانی تا ساعت ۱۶:۱۰ ، 3 مصدوم از زیر آوار نجات یافته و تحویل عوامل ۱۱۵ داده شد. 3 مورد نقطه زنی هم توسط عوامل آنست انجام شده که به علت شرایط آوار امکان جستجو فعلا وجود ندارد.

ریزش چند ساختمان غیرمجاز در حین تخریب؛ 3 جسد از زیرآوار خارج شد
نادعلی: ساخت و سازهای غیرمجاز در خلازیر مسبوق به سابقه است

همچنین علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار فارس به حادثه خلازیر اشاره کرد و گفت: در این منطقه ساخت و سازهای غیرمجاز مسوبق به سابقه است و بنده از آقای نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران موضوع را پیگیری کردم.

وی ادامه داد: همکاران شهرداری برای تخریب ساختمان های غیرمجاز رفتند اما به قدری ساختمان های ناایمن بودند که تعدادی از همکارای زیرآوار ماندند. بر اساس آخرین آماری که بنده دارم تعدادی از همکاران را از زیرآوار خارج کردند.

با برداشتن بخشی از آوار به قسمت های دیگر هم دسترسی پیدا کردیم/2 جسد از زیرآوار خارج کردیم

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در حادثه منطقه 19 به خبرنگار فارس گفت: همچنان نیروها در حال امدادرسانی هستند. با برداشتن بخشی از آوار به قسمت های دیگر هم دسترسی پیدا کردیم.

وی ادامه داد: دقایقی پیش 2 جسد از زیرآوار خارج کردیم.

وی در پاسخ به این پرسش که این اجساد متعلق به چه افرادی است، گفت: هنوز مشخص نیست.

اجساد کشف شده متعلق به سرهنگ یزدان سلیمان آبادی و سرگرد حسین اسماعیلی است

اما سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت به یکی از رسانه ها گفته است، یکی از اجساد کشف شده از زیر آوار متعلق به سرهنگ یزدان سلیمان آبادی، رئیس پایگاه دهم پلیس امنیت تهران بزرگ و جسد دوم هم متعلق به سرگرد حسین اسماعیلی از پرسنل پایگاه دهم پلیس امنیت تهران بزرگ است.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران لحظاتی پیش به خبرنگار فارس گفت: جسد سوم را هم از زیرآوار خارج کردیم. تا این لحظه 2 نفر را زنده و 3 پیکر را از زیر آوار خارج کردیم و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.