رینگ آبی تهران تا پایان دولت سیزدهم تکمیل می‌شود

رینگ آبی تهران تا پایان دولت سیزدهم تکمیل می‌شود

هاشم امینی سخنگوی صنعت آب و فاضلاب کشور درباره برنامه‌های برای اجرای موفق طرح توسعه آب شرب تهران و افزایش ضریب اطمینان تامین آب پایدار این شهر گفت: در کلانشهر تهران به واسطه حساسیت بالایی که در حوزه تامین آب شرب وجود دارد، وزارت نیرو برنامه‌های مفصلی را برای افزایش ضریب اطمینان تامین پایدار آب شرب بهداشتی و نیز جمع آوری و تصفیه فاضلاب این شهر در دست اجرا دارد.

سخنگوی صنعت آب و فاضلاب کشور اضافه کرد: طرح توسعه‌ای آب شرب تهران که بخشی از آن از طریق تکمیل کمربند مواصلاتی و احداث مخازن اضطراری در حال اجرا است، از آن جهت اهمیت دارد که می‌تواند در شرایط وقوع ، زلزله یا هر حادثه بزرگ دیگر امکان تامین حداقلی آب شرب را تا عادی شدن شرایط فراهم کند.

امینی با اشاره به سیل جاده چالوس در خرداد امسال و مشکلی که برای تامین حداکثری آب شرب مناطق غربی تهران ایجاد کرد، ادامه داد: سیل جاده چالوس و مسدود شدن خروجی سد امیر کبیر که سبب شد تامین چیزی حدود ۲۰ درصد از آب شرب تهران با مشکل مواجه شود، اما از طریق همین کمربند مواصلاتی بخش قابل توجهی از این کمبود جبران شد.

وی در همین باره تصریح کرد: طرح ایجاد کمربند مواصلاتی بین مخازن و تصفیه خانه‌های آب شرب تهران از ۱۲ سال پیش آغاز شده و با توجه به تاکیدات وزیر نیرو تا دو سال دیگر تکمیل خواهد شد.

امینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کار تامین آب شرب تهران از طریق ۷ تصفیه خانه و ۵ سد انجام می‌پذیرد، بیان کرد: ایجاد کمربند مواصلاتی میان این مراکز تامین آب سبب خواهد شد تا قدرت مانور تامین آب شرب تهران به شکل قابل توجهی افزایش یابد تا در صورت از دست دادن یک تصفیه خانه یا سد، مشکل خاصی در تامین آب شرب پایدار پایتخت ایجاد نشود.

پیشنهاد فر نیوز
افراد با فشار خون بالا چه صبحانه ای باید بخورند؟

وی همچنین با اشاره به ضرورت احداث مخازن اضطراری برای تامین آب شرب تهران اظهار داشت: احداث مخازن اضطراری در کنار تکمیل کمربند مواصلاتی آب شرب تهران نیز به مدیران آب و فاضلاب کمک می‌کند تا در هنگام بحران قدرت مانور بیشتری برای تامین آب شرب پایتخت داشته باشند.

رینگ آبی تهران تا پایان دولت سیزدهم تکمیل می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *