زلنسکی: برای یک جنگ طولانی مدت آماده‌ایم

زلنسکی: برای یک جنگ طولانی مدت آماده‌ایم

«ولودیمیر » رئیس جمهوری در تازه ترین مصاحبه خود با اشاره به گفت: ما آماده جنگ برای مدت زمان طولانی بدون از دست دادن افراد زیاد هستیم و قادریم تلفات را به حداقل برسانیم.

وی در ادامه رژیم صهیونیستی را در زمینه جنگ طولانی مدت مثل زد و گفت: مثل اسرائیل. ما می‌توانیم مثل آنها زندگی کنیم. اسرائیل هم در جنگ است. بستگی به نوع جنگ دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه جنگ را به داخل خاک روسیه می‌برید نیز گفت: نه. من معتقدم این کار خطر بزرگی دارد که ما را بی نهایت تنها خواهد گذاشت.

رئیس جمهور اوکراین درباره مساله شبه جزیره کریمه گفت: می‌توان درباره غیرنظامی کردن شبه جزیره کریمه از سوی روسیه تلاش کرد، البته با ابزارهای سیاسی.

زلنسکی: برای یک جنگ طولانی مدت آماده‌ایم

اظهارات زلنسکی در زمینه جنگ طولانی مدت درحالیست که زمزمه هایی مبنی بر کاهش حمایت نظامی غرب از این کشور به گوش میرسد. گزارش‌های رسانه‌ای اوایل تابستان امسال حاکی از امیدواری غرب مبنی بر این بود که کمک نظامی متداوم به اوکراین به دستاوردهای ارضی قابل توجه علیه نیروهای روسیه منتهی خواهد شد، اما با گذشت حدود سه ماه از ضدحملات اوکراین، ارتش این کشور نتوانسته به خطوط دفاعی روسیه نفوذ کند و بر اساس جدیدترین آمار وزارت دفاع روسیه، بیش از ۴۳ هزار نیروی خود را از دست داده است.

روزنامه وال استریت ژورنال از قول مقامات آمریکایی گزارش داد که ایالات متحده بعید است در سال ۲۰۲۴ به اندازه میزانی که در سال ۲۰۲۳ به اوکراین تسلیحات داده است، کی‌یف را تغذیه نظامی کند.