زل زدن یزدانی به تیلور، بمب باورنکردنی در ریاض!

ورزش ایران و جهان امروز با اتفاقات و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده آنها در این گزارش آمده است.

به گزارش ایسنا، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی، تاکید کرد: با اقدامات انجام‌شده کامران قاسمپور و رحمان عموزاد تمرینات سنگین کشتی را آغاز کردند و مشکلی بابت حضور در رقابت‌های جهانی ندارند. دکتر تورج ملک محمدی در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت آسیب‌دیدگی کامران قاسمپور و رحمان عموزاد دو ملی‌پوش کشتی آزاد ایران در راه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان، اظهار کرد: خدا را شکر با تمهیدات بسیار خوب فدراسیون کشتی و نظارت و بررسی دقیق شرایط این دو کشتی‌گیر پس از آسیب‌دیدگی، هر دوی آن ها در شرایط خوبی بسر می‌برند و در صورتیکه مشکل خاصی پیش نیاید برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان هیچ مشکلی نخواهند داشت.

از خط ۳۴ آزادی تا رویای پاریس

اولین مسافر ایران به المپیک پاریس در کارنامه ورزشی‌اش تنها یک مدال المپیک کم دارد. خیلی آرام و با طمانینه صبحانه‌ را همراه پدرش خورد. وسایل تمرینش را درون کیفش قرار داد. روزشمار المپیک را روی عدد ۳۹۸ گذاشت و برای رفتن به تمرین آماده شد. با چمدانی که وسایل تمرینش را درون آن قرار داده بود از خانه خارج شد و به سمت ورزشگاه آزادی رفت. آن آرامش همیشگی را در حین رانندگی هم حفظ می‌کرد و بعد از گذشت دقایقی به سالن ۸۰ خط تیراندازی رسید. “بنگ بنگ” این طنینی بود که در سالن تیراندازان در حال تمرین به گوش می‌رسید. او هم خیلی آرام و با حوصله وسایلش را روی خط ۳۴ آماده کرد، عینکش را به چشم زد، کمربند و هدبندش را بست، سلاحش را به دست گرفت و آماده تمرین شد.

نیمار به الهلال پیوست

ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن به الهلال عربستان پیوست. نیمار جونیور، مهاجم برزیلی فصل قبل پاری‌سن‌ژرمن فوتبال اروپا را ترک کرد و با عقد قرارداد رسمی راهی عربستان شد و با رقمی هنگفت به الهلال پیوست. قرارداد او تا سال ۲۰۲۵ اعتبارد و هیچ گزینه‌ای برای تمدید درج نشده است. قرارداد دوساله و به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار برای این دو سال خواهد بود که البته ممکن است با آپشن‌های موجود تا ۴۰۰ میلیون دلار نیز افزایش پیدا کند.

بازیکن ۱۰ میلیون دلاری در فولاد خوزستان

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: نوید می‌دهم دو تا سه بازیکن فوق‌العاده خوب در پایه‌های فولاد وجود دارد که در سال‌های آینده قیمت آنها ۱۰ میلیون دلار خواهد بود. ما با دقت روی آنها کار خواهیم کرد. علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر نفت آبادان اظهار کرد: فردا شاهد یک دربی کوچک در خوزستان هستیم. بازی هفته گذشته تیم آقای ویسی را نگاه کردم و خیلی خوب، سر حال و نترس بازی می‌کند. ویسی برای استقلال خوزستان و همین فولاد زحمت زیادی کشیده است و امیدواریم فردا میزبان خوبی برای آنها باشیم.

آنالیز اختصاصی دیوید تیلور در حضور حسن یزدانی

مربی تیم ملی کشتی آزاد از آنالیز ویژه دیوید تیلور برای رقابت‌های قهرمانی جهان در بلگراد صربستان خبر داد. اباذر اسلامی درباره برنامه‌های کادر فنی تیم ملی برای رویارویی حسن یزدانی و دیوید تیلور در مسابقات جهانی صربستان که از ۲۵ شهریور در بلگراد صربستان برگزار می‌شود، گفت: از اردوی نخست که تمرینات را شروع کردیم، در همان چند جلسه اول سراغ آنالیز حریفان رفتیم و مبارزه‌های حساس بچه‌ها را درآوردیم. هر کشتی‌گیر با مربی اختصاصی خود به اتاق آنالیز رفت و در مواقعی که لازم بود پژمان درستکار نیز به آنها اضافه می‌شد تا کشتی‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

کاپیتان پرسپولیس مصدوم شد

تیم فوتبال پرسپولیس، کاپیتان نخست خود را به دلیل آسیب‌دیدگی از دست داد. امید عالیشاه از ناحیه چهارسر ران دچار مصدومیت شد. میزان این آسیب، خفیف اعلام شده است و اقدامات پزشکی برای او انجام شد.

استقلال، دروازه‌بانش را از تمرین منع کرد

باشگاه استقلال با ارائه نامه به دروازه‌بان خود از این بازیکن خواسته در تمرینات تیم شرکت نکند. مسئولان استقلال با ارائه نامه رسمی به علیرضا رضایی از این دروازه‌بان خواسته‌اند در تمرینات تیم شرکت نکند تا تکلیفش روشن شود. قرار است به زودی تکلیف رضایی با استقلال مشخص شود. او برای جدایی از استقلال باید با مسئولان باشگاه به توافق برسد.

او اینجا بازی می‌کند

اتحادیه جهانی کشتی پس از برد قاطع امیررضا معصومی مقابل حریف آمریکایی، به تمجید از عملکرد او پرداخت. در جریان دیدارهای ۵ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در امان پایتخت اردن، امیررضا معصومی نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران و دارنده مدال های طلای نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان پس از شکست حریفان خود از ترکیه و چین، در سومین مبارزه به مصاف کریستین کارول از آمریکا رفت و با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

مشکل قرارداد مهری با استقلال حل شد

هافبک استقلال تا فردا قراردادش را با این تیم به ثبت خواهد رساند. سعید مهری هافبک استقلال تا فردا (چهارشنبه) قراردادش را با این تیم به ثبت خواهد رساند. با توجه به اینکه استقلالی‌ها از سقف بودجه عبور کرده بودند و نمی‌توانستند قرارداد مهری را در سازمان لیگ به ثبت برسانند، پیگیری‌های خبرنگار ایسنا نشان داد که با کم کردن قرارداد برخی بازیکنان استقلال مشکل ثبت قرارداد مهری حل شده است.

انتهای پیام