زمان پخش سریال «موقعیت مهدی»

زمان پخش سریال «موقعیت مهدی»

محسن برمهانی معاون سیما در آیین تجلیل از خبرنگاران از پخش نسخه سریالی « » تحت عنوان عاشورا از سیما خبر داد.

او گفت: سریال عاشورا از جمعه این هفته 27 مردادماه پخش خود را آغاز می‌کند و تا هفته دفاع مقدس روی آنتن خواهد بود و همچنین قرار است در هفته دفاع مقدس هر شب این 7 قسمت پخش شود.

پروژه سریال شهید باکری که نام‌های مختلفی را به خودش دید نهایتاً تحت عنوان «عاشورا» به نمایش درخواهد آمد. البته نسخه سینمایی‌اش با نامِ «موقعیت مهدی» روانه رقابت سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر شد.

عملکرد خوبِ این فیلم در سینما و فضایِ جشنواره‌ها، یک بار دیگر نشان داد تلویزیون می‌تواند با سرمایه‌گذاری درست، منتخبی در میانِ سینمایی‌ها هم داشته باشد.

پیش از این، سیمافیلم مجموعه‌هایی چون «لیلی با من است»، «سفر به چزابه»، «مهمان مامان»، «بانی چاو» و «عبور از خط سرخ » را تهیه و تولید کرده است. نسخه‌های سینمایی این آثار در جشنواره حضور خوبی داشتند.

هادی حجازی‌فر سال‌ها به عنوان بازیگر در فیلم‌های مختلف درخشیده و حالا باید دید مخاطبان از نسخه سریالی «موقعیت مهدی» چه استقبالی خواهند داشت؟

زمان پخش سریال «موقعیت مهدی»

داستان «موقعیت مهدی» در زندگی شهید باکری در دوران نوجوانی و بزرگسالی می‌گذرد و به ویژه بخش عمده فیلم در دو عملیات بدر و خیبر سپری می‌شود. پیگیری‌ها از داستانِ سریال نشان می‌دهد نسخه سریالی «موقعیت مهدی» با نام «عاشورا» جامع‌تر وارد زندگی شهید مهدی باکری می‌شود و اتفاقات زیبای مسئولیت او در شهرداری ارومیه را نشان می‌دهد.

ضبط این فیلم و سریال در 6 استان کشور اتفاق افتاده؛ شهرهایی همچون تهران، آبادان، اهواز، زنجان، هشتگرد و… بوده است. یکی از نکاتی که جالب توجه است بازسازی دهه 1330 تا سال 1362 در این مجموعه تلویزیونی است.

در کنار هادی‌حجازی‌فر که نقش شهید مهدی باکری را بازی می‌کند، بازیگرانی همچون وحید آقاپور و روح‌الله زمانی و بسیاری دیگر از بازیگران جوان و مستعد در فهرستِ بازیگران سریال "عاشورا" و فیلم "موقعیت مهدی" دیده می‌شود.

این مجموعه در میان معدود سریال‌هایی است که پیمان جبلی رییس صداوسیما در ابتدای حضور خود در سازمان به پشت صحنه آن رفت.