زنگ خطر کرونای انگلیسی در گیلانغرب به صدا در آمد
زنگ خطر کرونای انگلیسی در گیلانغرب به صدا در آمد

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  کوروش محمودیان روز یکشنبه در جلسه فوق العاده و اضطراری ستاد کرونا گیلانغرب گفت: مورد مثبت شده تست کرونای جهش یافته انگلیسی در این شهرستان به علت حضور فرد مبتلا در یک مراسم عزاداری در جنوب کشور بوده است. او اظهارداشت: با اعلام این موضوع چهار […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  کوروش محمودیان روز یکشنبه در جلسه فوق العاده و اضطراری ستاد کرونا گیلانغرب گفت: مورد مثبت شده تست کرونای جهش یافته انگلیسی در این شهرستان به علت حضور فرد مبتلا در یک مراسم عزاداری در جنوب کشور بوده است.

او اظهارداشت: با اعلام این موضوع چهار تیم واکنش سریع در بهداشت و درمان شهرستان تشکیل و اقدام‌های پیشگیرانه انجام شده و اوضاع تحت کنترل قرار گرفته است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: در۲۴ ساعت گذشته ۶۰ نمونه از افرادی که با فرد مثبت شده ارتباط داشته اند تهیه و برای اعلام نتیجه به تهران ارسال شده است.

محمودیان اظهار داشت: سلامت مردم خط قرمز است و کوتاهی از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست.

او از تعطیلی مزارستان‌ها خبر داد و گفت: از ورود مردم به مزارستان‌ها تا پایان سال جلوگیری خواهد شد.

فرماندار گیلانغرب گفت: زدن ماسک در دستگاه‌های اداری و مراکز خدماتی اجباری بوده و مجبور به اعمال محدودیت‌ها هستیم، زیرا که خدماتی که سلامت مردم را به خطر اندازد، یک آسیب است.

او افزود: ورودی تمام مناطق گردشگری هم مسدود خواهد شد و از ورود رانندگان فاقد ماسک و متخلف در امر موارد بهداشتی به بازارچه سومار هم ممانعت به عمل می‌آید.

او همکاری مردم را بیش از گذشته خواستار شد و گفت: مردم خطر کرونا را جدی‌تر از قبل بدانند، زیرا که وضعیت فعلی بسیار شکننده است و اگر رعایت نشود دوباره آتش ویروس کرونا شعله ور خواهد شد.

او ادامه داد: توصیه می‌شود حتما استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌ها با جدیت دنبال شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
طارمی: تصمیمات AFC علیه ما کی تمام می شود؟

 فریدون نوری رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب نیز با اشاره به اینکه تاکنون ۶ مورد ابتلای کرونای جهش یافته در استان شناسایی شده، گفت: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون از ۲ هزار و ۷۶۵ نمونه اخذ شده، آزمایش یک هزار و ۲۵۹ نفر از مبتلایان مثبت بوده که از این تعداد ۶۵ نفر فوت کرده اند.

او در خصوص طرح ملی شهید سلیمانی نیز اضافه کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون ۱۰۱ درصد جمعیت شهرستان غربالگری شده اند.

او از آمادگی بهداشت و درمان برای تست رایگان تمامی کارکنان دستگاه‌های اداری خبر داد.
انتهای پیام/ز