زوایای پنهان اقدامات دشمن برای القای حس نا‌امنی در ایران

زوایای پنهان اقدامات دشمن برای القای حس نا‌امنی در ایران

، یکی از مسائلی است که همانند آب‌وغذا در ردیف کالاها و محصولات استراتژیک یک کشور قرار می‌گیرد، چراکه در دنیای پر از تهدیدها و خطرات، امنیت نیازی اساسی برای رشد و بقاست. بدون امنیت، هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند به‌طور سالم و پایدار پیشرفت کند.

جنگ نظامی، ترور کور و هدفمند، راهزنی اموال ملت، مسدودسازی دارایی‌های کشور، اعمال سیاسی و اقتصادی ایران، تهاجم فرهنگی، حمایت از گروهک‌های تروریست، حمایت از اغتشاشات و… فقط چند پرده از اقدامات دولت‌های غربی به رهبری آمریکا و رژیم‌صهیونیستی علیه ایران اسلامی است تا شاید با این ترفندها بتوانند مسیر پیشرفت و قدرت نظام جمهوری اسلامی را مسدود کرده و حس ناامیدی را به مردم القا کنند.

هراس دولت آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی از توفیقات ایران در حوزه‌های مختلف باعث شد تا تلاش کنند با تئوری‌های مختلف و تدوین برنامه‌های مقطعی، دولت و مردم را به زانو درآوردند و با ایجاد چالش‌های مختلف دایره نفوذ خود را در ایران و منطقه غرب‌آسیا افزایش دهند. از همین رو آمریکا در ۴۴ سال گذشته در دور باطل بوده و این شیوه‌ها را به‌کرات برای زمین‌زدن دولت و ملت ایران به کار برده اما به نتیجه مد نظرش نرسیده است.

استراتژی جنگ‌نرم

بنابراین با توجه به مناسبات جدید حاکم بر دنیا دوباره با استراتژی جنگ‌نرم به میدان آمده و انواع و اقسام دشمنی‌ها را در حق ملت ایران آزموده است که به لطف خدا، تدابیر رهبری و وحدت مردم تیرهایش به خطا رفته و سرگردان در جست‌وجوی راهکار جدیدی برای ایجاد ناامنی و نفرت‌پراکنی علیه حاکمیت جمهوری اسلامی است. تابستان در ایران به نیمه رسیده است اما هیچ‌یک از توطئه‌های آمریکا و صهیونیسم علیه ملت ایران به بار ننشست و به‌رغم همه دشمنی‌ها، ما همچنان استواریم و بومرنگ تابستان داغ و استراتژی هزارخنجر و دیگر نقشه‌ها در سرزمین‌های اشغالی قابل مشاهده است، به‌طوری‌که بنیامین نتانیاهو با اعتراضات گسترده صهیونیست‌ها که ریشه در فساد مالی و عدم مقبولیت دارد، دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و هربار با یک واقعه نظیر انفجارهای زنجیره‌ای در تسلیحات نظامی‌اش غافلگیر می‌شود. گویی این عوامل بر شدت دشمنی اسرائیل و آمریکا می‌افزاید، چراکه جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی که حامی اصل این جریان است را مهم‌ترین چالش امنیت ملی خود می‌داند و با اتخاذ راهبردهای مختلف درصدد مقابله با آنهاست.

زوایای پنهان اقدامات دشمن برای القای حس نا‌امنی در ایران

بازی در زمین سوخته

جنگ‌نرم، ترور کور، القای ناکارآمدی نیروهای امنیتی، شایعه‌سازی، ابهام‌آفرینی و انحراف افکارعمومی بخشی از سناریوهای معاندان داخلی و خارجی نظام برای ایجاد آشوب و تحریک برخی جوانان و نوجوانان برای حضور در اغتشاشات است. تکرار حادثه تروریستی شاهچراغ یکی از این پروژه‌هاست که در روزهای اخیر توسط یکی از داعشیان کوردل اتفاق افتاد و به‌‌رغم شهادت و زخمی‌شدن هموطنان‌مان اما باز امیدهایی برای‌مان داشت و آن‌ هم ظهور و معرفی بزرگمردانی بود که در همسایگی ما زندگی می‌کنند و حضورشان برایمان نوید برقراری امنیت را دارد اما برخی فعالان مجازی عامدانه یا از روی ناآگاهی به‌مثابه پیاده‌نظام جریان تروریستی با دمیدن بر آتش فتنه و تکرار و بیان برخی ادعاهای سخیف سعی دارند در مسیر نابودی اعتماد و سرمایه اجتماعی ایران که قطعه‌ای از پازل دشمنان ملت ایران است قدم بردارند.

خشم از توفیقات ایران قوی

توافق ایران و آمریکا و پیش‌بینی‌ها درخصوص باز شدن قفل بسته مذاکرات هسته‌ای و اخراج چندباره منافقین از مقرهای‌شان بر کینه صهیونیست‌ها علیه ایران افزوده و آنها با شدت و حدت بیشتری درصدد القای ناامیدی و ایجاد ناامنی در کشورمان هستند و مطمئنا برنامه‌های مختلفی را برای هفته‌های آینده که به سالگرد اغتشاشات نزدیک می‌شویم تدارک دیده‌اند و حادثه تروریستی شاهچراغ و ایجاد رعب و وحشت در گروه‌های مردمی آغازی بر این تحرکات است که هوشمندی مسئولان و همکاری اقشار مختلف را می‌طلبد تا برگ افتخار دیگری را در خنثی‌سازی این توطئه‌ها ثبت کنند.

پیاده‌روی اربعین

ظرفیت عظیم حماسه پیاده‌روی اربعین که مورد استقبال پیروان ادیان توحیدی قرار گرفته نیز خار چشم دشمنان شده است و مطمئنا در تلاش هستند بر اقدامات ایذایی خود در این حوزه بیفزایند تا نه‌تنها مردم ایران بلکه ملت‌های آزاد دنیا را از حضور در این مراسم معنوی که نشانه‌ای آشکار از وحدت مسلمانان و استکبارستیزی است با چالش همراه و متوقف کنند و قطعا تهدید امنیت زائران، ایجاد تفرقه بین دولت‌های ایران و عراق، حمله به برگزارکنندگان این حماسه و ابهام‌آفرینی درخصوص هزینه‌های اربعین ازجمله اقدامات تفرقه‌افکنان دشمن در این راستاست.

انسجام قدرت بازدارنگی ایران

درنهایت سرمایه‌گذاری روی موضوعاتی که انسجام کشور را هدف گرفته و قابلیت ایجاد تفرقه را دارد، از راهبردهای اصلی قدرت‌های استعماری در همه جوامع است و مطمئنا قدرت بازدارندگی موشکی ایران، برخورداری از پیشرفته‌ترین سامانه پدافند هوایی، اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، پیروزی‌های چشمگیر محور مقاومت در مقابله با صهیونیست‌ها و نیروهای تکفیری، توافقات صورت‌گرفته در حوزه دیپلماسی و… برای دشمنان قسم‌خورده کشورمان گران تمام شده و آنها را برای ابراز شقاوت‌شان جری‌تر کرده است.

لزوم بیان یک حقیقت

هرچند نمی‌توان کتمان کرد که بی‌دقتی ما در مانور رسانه‌ای و ارائه خوراک خبری مناسب به‌دلیل نداشتن یک مرجعیت مناسب در حوزه بحران، فضا را برای این سبک کارها فراخ کرده و جریان ضدایرانی بدون هیچ زحمت و برنامه‌ریزی می‌تواند به جنگ روانی علیه ما اقدام کرده و تصمیم بگیرد که مخاطب به کدام‌یک از وجوه موضوع متمرکز شده و به آن فکر کند. تمام این فضاسازی‌ها در شرایطی رخ می‌دهد که وزارت اطلاعات طی بیانیه‌ای در آستانه عزاداری ماه محرم اعلام کرد که بزرگ‌ترین شبکه تروریستی ۲۰سال گذشته فعال در داخل کشور را منهدم نموده و مانع فعالیت وسیع خرابکارانه این تیم که سابقه پرتاب کوکتل‌مولوتف به ساختمان‌های دولتی، حمله به پایگاه‌های بسیج، آتش‌زدن بانک‌ها، اتوبوس‌های شهری، آنتن‌های مخابراتی و ایجاد انفجار در اماکن مختلف را دارند شده است و این گزارش‌ها حکایت از آن دارد که به‌رغم سمپاشی‌های موجود توسط بدخواهان داخلی و خارجی اما سربازان امنیتی و گمنام ایران اسلامی بدون توجه به این اتهامات مشغول انجام وظیفه هستند و از این مطالب گزنده دلسرد نمی‌شوند اما مسئولان نباید به‌سادگی از کنار بحران اجتماعی ناشی از این بی‌اعتمادی گذر کنند.