زیرگذر پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی(ره) زیر بارترافیک می رود

زیرگذر پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی(ره) زیر بارترافیک می رود

شهردار اراک گفت: زیرگذر پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی(ره)، پایان هفته جاری زیر بار ترافیک می رود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از مرکزی، علیرضا محمودی عصر امروز سه‌شنبه چهاردهم آذر در جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: مسیر زیرگذر پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی (ره) اراک در پایان هفته جاری بازگشایی و زیر بار ترافیک می‌رود و در ادامه، عملیات ساماندهی خیابان‌ها و معابر اطراف پروژه انجام می‌شود.

وی افزود: در نهایت این پروژه بزرگ شهری به صورت کامل به بهره برداری می‌رسد، سپس اجرای پروژه‌های جدید شهری در دستور کار شهرداری اراک قرار می‌گیرد.

شهردار اراک خاطر نشان کرد: در دوره فعلی مدیریت شهری اراک، یک روز در هفته به بازدید از پروژه‌ها اختصاص داده می‌یابد که این موضوع با همراهی اعضای شورا اجرایی خواهد شد تا با همفکری و جو نظارتی، روند اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر پروژه‌ها را پیگیری کنیم.

وی در خصوص پروژه منطقه گردشگری نور الشهدا هم گفت: در نظر داریم ادامه عملیات اجرایی این پروژه را به یک پیمانکار مناسب و توانمند در عرصه آبادانی و سازندگی همچون قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و یا جهاد نصر واگذار کنیم تا شاهد پیشبرد این پروژه مهم شهری در حوزه گردشگری و تفریحی باشیم.

محمودی تاکید کرد: مدیریت زمان در اجرای پروژه‌های عمرانی بسیار مهم است، بنابراین برخی از پروژه‌ها که اهمیت بالایی برای شهر اراک دارند برای اینکه سریع‌تر اجرایی شوند، مستلزم در نظر گرفتن هزینه‌های بالاسری در اجراست بنابراین این موضوع با برنامه‌ریزی دقیق شهری پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت مرکز شهر در خور شهر اراک نیست، افزود: در گام نخست برای ساماندهی و بهبود فضای فعلی مرکز شهر (میدان شهدا) و ایجاد یک فضای پاک و سالم عاری از آلودگی‌های بصری و ذهنی، در یک طرح جهادی اقداماتی از قبیل مناسب سازی معابر، رسیدگی به فضای سبز، زیباسازی، جانمایی مناسب ایستگاه‌های اتوبوس، رفع سد معبر انجام و در ادامه با اجرای طرح جامع میدان شهدا و احداث بناها و مجتمع‌های مناسب، فضای مرکز شهر را از نظر کالبدی ساماندهی می‌کنیم.

شهردار اراک خاطر نشان کرد: ساماندهی فضای شهری را از مرکز شهر آغاز، تا این ساماندهی در تمام شهر اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه آمادگی برای استقبال از فصل زمستان در دستور کار شهرداری قرار دارد، افزود: با بررسی وضعیت ماشین آلات و تجهیزات تخصصی و همچنین اقلام مورد نیاز، آمادگی با درصد بالایی برای زمستان و بارش نزولات آسمانی داریم.

محمودی اظهار کرد: در بحث ساختاری اقدامات اخیر شهرداری، استقلال مناطق در دستور کار قرار دارد به این صورت که تمامی خدماتی که در شهرداری موظف هستیم به شهروندان ارائه دهیم، به مناطق واگذار شود، البته بحث بودجه‌ای استقلال مناطق نیز در دست پیگیری است.

وی همچنین پیرامون بازدید از سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران (میدان سهروردی) گفت: این میدان میوه و تره بار مشابه بازارچه‌های محلی میوه و تره بار تحت تملک شهرداری اراک است، بنابراین در نظر داریم با استفاده از توان شهرداری بحث مدیریت بازارچه‌ها را که موجب تعدیل قیمت و همچنین جذابیت محلی که منجر به کاهش مراجعه شهروندان به مرکز شهر می‌شود، پیگیری کنیم و در نهایت یک کار خوب در حوزه میادین میوه و تره بار در شهر اراک رقم زده شود.

کد خبر 709749