سئو خارجی چیست؟ به چند دسته تقسیم بندی می شود؟

سئو خارجی چیست؟ به چند دسته تقسیم بندی می شود؟

سئو خارجی (off page seo) شامل فعالیت‌هایی است که بیرون از وب‌سایت انجام می‌شود و در نهایت منجر به افزایش جایگاه وب‌سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو می‌شود. معمول‌ترین روش‌های سئو خارجی شامل: ساخت backlinks، تشویق به جستجو در مورد برند، افزایش تعامل و به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی است.

به عبارت دیگر؛ سئو خارجی شامل تمامی فعالیت‌هایی است که در راستای ایجاد اعتماد و افزایش اعتبار یک وب‌سایت انجام می‌شود.

تفاوت سئو داخلی و خارجی

سئو داخلی چیست؟ سئو داخلی (On Page Seo) شامل بهبود وضعیت سئو در داخل وب‌سایت است که با لینک‌سازی و ایجاد بستری بهتر هم از نظر محتوا و هم کسب و کار برای ربات‌های خزنده (Crawlers)، امکان افزایش ترافیک را به صورت طبیعی و ارگانیک بالا می‌برد. اما سئو خارجی در مقابل شامل سیگنال‌ها و تمامی فعالیت‌های بازاریابی و محتوایی است که در خارج از وب‌سایت برای افزایش اعتبار آن صورت می‌گیرد.

تفاوت اصلی که در سئو خارجی و داخلی می‌توان در نظر گرفت؛ نبودن ربات‌های خزنده (Crawlers) در سئو خارجی است.

بک‌لینک (Backlinks)

تمامی نشانه‌هایی که از بیرون به وب‌سایت اشاره دارد، خصوصا دریافت بک‌لینک از سال ۲۰۲۰ در الگوریتم‌های گوگل مورد تایید بوده و همینطور تاثیر مستقیمی بر جایگاه و رتبه وب‌سایت در گوگل دارد. میزان اعتبار بک‌لینک از وب‌سایتی که ارسال می‌شود، تعیین می‌شود. هرچقدر میزان اعتبار سایت لینک‌دهنده بیشتر باشد، اعتبار بیشتری به سایت مقصد داده می‌شود. از نظر گوگل، این لینک‌ها اعتبارسنجی می‌شوند و در نتیجه امنیت لینک مورد نظر نیز بسیار مهم در نظر گرفته می‌شود.

در زمان ارسال بک‌لینک باید کلمه کلیدی مورد نظر را با دقت انتخاب کرد تا زمانی که در نتایج گوگل مورد جستجو قرار گرفت، در ارتباط با محتوای مربوط به وب‌سایت باشد. ضمن اینکه وب‌سایت‌های مرتبط برای دریافت بک‌لینک گزینه‌های بهتری به شمار می‌روند.

گاهی پیش می‌آید که دشمنان و رقبای مخفی، برای از بین بردن اعتبار وب‌سایت؛ شروع به فعالیت در زمینه ارسال بک‌لینک‌های اسپم و بی‌ارزش به وب‌سایت می‌کنند. برای جلوگیری از ضرر احتمالی و پیش‌آمده در این شرایط باید از روش DISAVOW در Google Search Console نسبت به اعلام شرایط اضطراری به گوگل، استفاده شود.

پیشنهاد فر نیوز
فلیپه کایسدو امشب پرسپولیسی می شود

شبکه‌های اجتماعی (Social Media)

به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه‌های اجتماعی باعث جذب مخاطب از منابع مختلف است. این تفاوت می‌تواند موتورهای جستجو را قانع کند که محتوایی که بین مردم محبوب در نظر گرفته شده، با ارزش است. اگر محتوای مورد نظر در تمامی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، بدین معنی است که شروع بسیار خوبی را داشته‌اید. در این شرایط می‌توان به تمامی جنبه‌های محصول یا خدمات مورد نظر پرداخت.

Guest Post

برخی از سایت‌ها به صورت third party یا guest post اجازه انتشار پست را برای کاربران خود آزاد گذاشته‌اند. برخی از آنها امکان ایجاد backlink را نیز در اختیار کاربران خود قرار داده و برخی دیگر تنها اشاره به نام کمپانی و محصولات را به وجود می‌آورند. به کمک سایت‌های third party می‌توان کاربرهای زیادی را به وب‌سایت کشاند و ترافیک آن را بالا برد.

کامنت مارکتینگ

یکی دیگر از روش‌های سئو خارجی، ایجاد کامنت در وب‌سایت‌هایی است که این امکان را برای کاربران خود قرار داده‌اند. این روش از بازاریابی که به صورت مستقیم انجام می‌شود؛ می‌تواند شامل بک‌لینک باشد که البته در بیشتر مواقع این لینک‌ها شامل اعتبار خاصی نیستند و باید توجه داشت که در سایت‌های رقیب این نوع مارکتینگ بی‌فایده است.

سئو محلی

جستجوی منطقه‌ای گوگل شامل مکان‌هایی است که در Google Maps به ثبت می‌رسند. در صورتی که صاحب مغازه یا فروشگاه در محله‌ای خاص باشید، می‌توانید اطلاعات مربوط به مغازه یا فروشگاه را با جزئیات در گوگل به ثبت برسانید تا از سئو محلی (Local Seo) در جهت سئو خارجی استفاده بهینه کرده باشید.

پیشنهاد فر نیوز
گران‌ترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال در لیگ برتر انگلیس+ عکس

اضافه کردن RSS Feed

یکی دیگر از روش‌های دریافت ترافیک بیشتر در سایت، اضافه کردن RSS Feed است. معمولا کاربرانی که وارد وب‌سایت خاصی می‌شوند، به ندرت تبدیل به یک کاربر همیشگی می‌شوند. با تشویق کاربران به سابسکرایب کردن RSS Feed در زمان بروز رسانی وب‌سایت، کاربران می‌توانند از محتواهای جدید منتشر شده در آن مطلع شوند. آیکن RSS Feed رو معمولا در sidebar و footer مورد استفاده قرار می‌دهند.

پست کردن در فرم‌ها

همانند بخش کامنت، بخش فرم‌ها نیز می‌توانند در وب‌سایت‌های third party برای استفاده در زمینه سئو خارجی، مناسب در نظر گرفته شوند. Forum های مختلف در این نوع وب‌سایت‌ها وجود دارد که برخی از آنها اجازه ایجاد لینک را نیز به کاربر می‌دهند. در این شرایط، تمرکز باید روی سایت‌هایی با سابغه بهتر قرار گیرد.

اعتماد سازی

موتورهای جستجو به دنبال وب‌سایت‌هایی هستند که در بین مردم اعتماد بیشتری را به وجود آورده‌اند و در صورت وجود اعتبار بیشتر، رتبه و جایگاه آنها را در میان اولین صفحات نتایج قرار می‌دهد. از نظر موتورهای جستجو دو مورد Page Authority (PA) و Domain Authority (DA)، مقیاس سنجش اعتبار یک وب‌سایت در نظر گرفته شده است.

ایجاد روابط با اینفلوئنسرها و افراد مشهور

برای ایجاد روابط با اینفلوئنسرها، معمولا بهترین مورد شبکه‌های اجتماعی در نظر گرفته می‌شود. اگر موفق به ایجاد یک ارتباط مثبت بین یک فرد مشهور شوید، بدون شک ترافیک زیادی را به سمت وب‌سایت خود خواهید کشید. در این شرایط بهترین مورد برقراری تعامل با مخاطبان مورد نظر و ارسال بازدید بیشتر به وب‌سایت است.

پیشنهاد فر نیوز
چهره واقعی هانیه توسلی را حالا می توانید ببینید

پست کردن ژورنال

برخی از وب‌سایت‌ها امکان انتشار مقاله یا ژورنال خدمات یا محصولات را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. در این حالت می‌توانید با آپلود کردن مقاله‌های خود، توسعه‌ای در روند سئو خارجی خود به وجود آورید.

بیلبورد تبلیغاتی در شهر

یکی از راهکارهایی که باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت می‌شود، اجاره بیلبورد تبلیغاتی در شهر است که بدون شک توانایی ایجاد آگاهی در مورد برند (Brand Awareness) را دارد.

بازاریابی B2B

روش بازاریابی بیزینس در بیزینس، یکی دیگر از روش‌های سئو خارجی است که برای بالا بردن اعتبار سایت مفید در نظر گرفته می‌شود. این روش می‌تواند به صورت آنلاین یا فیزیکی باشد و معمولا به صورت بلند مدت مناسب بوده و باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود.

نتیجه‌گیری

به طول کلی سئو خارجی بدون در نظر گرفتن ربات‌های خزنده (Crawlers) باعث افزایش بازدید و ترافیک یک وب‌سایت می‌شود و شامل روش‌های مختلفی است که اصلی‌ترین آنها را می‌توان دریافت بک‌لینک از سایت‌های ترجیحا مرتبط و با اعتبار در نظر گرفت و دیگری نیز فعالیت در شبکه‌های اجتماعی که در صورت اضافه شدن افراد مشهور و اینفلوئنسرها نیز قطعا تاثیر مستقیم بر روی سئو و افزایش ترافیک سایت خواهد گذاشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید جهت سئو سایت سئوکار با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *