ساز و کار حمایتی مجلس از خانواده ایثارگران؛ از ارتقاء سطح درمانی تا پشتیبانی‌های مالیاتی

ساز و کار حمایتی مجلس از خانواده ایثارگران؛ از ارتقاء سطح درمانی تا پشتیبانی‌های مالیاتی

بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه؛
ساز و کار حمایتی مجلس از خانواده ایثارگران؛ از ارتقاء سطح درمانی تا پشتیبانی‌های مالیاتی

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه با ارتقاء وضعیت درمانی و خدمات اجتماعی و همچنین پشتیبانی‌های مالیاتی خانواده‌های شهدا و جانبازان و ایثارگران موافقت کردند.

به گزارش بازار، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه، ۳۰ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با جزء (۱) ماده ۳۱ بند (ج) این لایحه موافقت کردند.

مالک شریعتی نیاسر در مخالفت با جزء (۱) ماده مذکور گفت: روز گذشته در برخی از گروه‌های مربوط به ایثارگران و خانواده معزز شهدا فهرست جعلی و ساختگی منتشر شده است، بعضی از همکاران از جمله بنده و آقایان امیرآبادی و نوروزی و … که اینها مخالف خانواده شهدا و ایثارگران هستند، واقعا این ظلم به همکاران ما است و ظلم به خانواده شهدا است. مگر می‌شود فراکسیون‌های خانواده شهدا و ایثارگران مخالف این عزیزان عمل کنند. مجلس در کمیسیون تلفیق و در صحن علنی بیشترین مصوبات را در رابطه با خانواده شهدا و ایثارگران داشته است. ما مواد برنامه ششم را تنفیذ کردیم. اینها باید در روز قیامت پاسخگوی خانواده شهدا باشند.

وی ادامه داد: متنی که در اینجا آمده است کج‌تابی دارد. نیت متن درست است اما باید متن اصلاح شود، در جزء (۸) ماده واحده ترمیم قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده است که معافیت بیمه بازنشستگی ایثارگران و معافیت مالیاتی موضوع مواد ۳۷ و ۵۶ قانون خدمات‌رسانی به ایثارگران از شمول سقف مستثنی شده است و این درست است اما این متن برعکس نوشته شده است.

پیشنهاد فر نیوز
تور دبی چند شد؟ / بررسی هزینه ۳ شب سفر به دبی با تور مسافرتی

محمد وحیدی در موافقت با این جزء بیان کرد: در جلساتی که در فراکسیون ایثارگران داشتیم این موضوع در آنجا مطرح شده است چون جانبازان عزیز و ایثارگران بر اساس ماده ۳۶ معافیت دارند. موضوع اساسی این است که این قانون جامع براساس این بوده که این بازنشستگی سهم شان در سقف بالاتر می‌رود یا اگر معافیت مالیاتی وجود دارد عملاً از سقف پرداختی در خالص پردختی پایان خدمت افزایش پیدا می‌کند عملاً این معافیت شامل آن ایثارگران عزیز شود.

بر اساس جزء (۱) ماده ۳۱ بند (ج) این لایحه؛ حکم مربوط به سقف خالص پرداختی حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر و سایر پرداختی‌ها از هر محل و تحت هر عنوان شامل معافیت بیمه بازنشستگی و معافیت مالیاتی موضوع مواد ۳۷ و ۵۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران شامل ایثارگران نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *