سال گذشته ۱۳۳۳ پرونده تصرف غیرمجاز اراضی ملی در کرمانشاه تشکیل شد

  • افران
سال گذشته ۱۳۳۳ پرونده تصرف غیرمجاز اراضی ملی در کرمانشاه تشکیل شد

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل ۱۳۳۳ پرونده تصرف غیرمجاز اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی در دستگاه قضایی کرمانشاه طی سال گذشته خبرداد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، حمیدرضا کریمی امروز _ شنبه اول اردیبهشت _ در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سال گذشته ۱۳۳۳ پرونده تصرف غیرمجاز اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی در دستگاه قضائی کرمانشاه تشکیل شد، اظهار کرد: با رسیدگی به این پرونده‌ها ۷۲۹ نفر محکوم شدند.

وی افزود: مرتکبین این جرایم علاوه بر رفع تصرف و اعاده اراضی تصرفی، به حبس یا مجازات‌های جایگزین حبس محکوم شدند.

به گفته دادستان کرمانشاه در دستگاه قضائی استان، در این مدت ۳۵۷ هکتار از اراضی ملی که به صورت غیرمجاز تصرف شده بود به وضع سابق اعاده شد و ۸۵۹ فقره ساخت و ساز غیر مجاز در این اراضی نیز قلع و قمع شد.

وی در ادامه به آمار برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان در سال گذشته نیز اشاره‌ای کرد و گفت: در این سال جمعاً ۱۲۱۹ فقره تغییر کاربری اراضی کشاورزی شناسایی و ۵۲۷ فقره پرونده در این راستا در دستگاه قضائی تشکیل شد.

کریمی اعلام کرد: به دنبال رسیدگی به این پرونده‌ها، ۳۵ هکتار از اراضی تغییر کاربری داده شده به وضع سابق بازگشتند.

وی از تشکیل ۹۹ پرونده مربوط به جرایم محیط زیستی در دستگاه قضائی استان هم در این مدت خبر داد.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه در سال گذشته ۲.۵ هکتار از اراضی ساحلی و در حاشیه رودخانه‌های استان که مورد تصرف واقع شده بود رفع تصرف شد، یادآور شد: همچنین ۳۹۶ حلقه چاه غیرمجاز نیز در این مدت مسدود شد.

کد خبر 746380

  • خرید چیلر
  • کانکس ویلایی
  • تعمیر یخچال در اصفهان