سال گذشته ۲۰۴ زندانی جرائم غیرعمد در کرمانشاه آزاد
شدند
سال گذشته ۲۰۴ زندانی جرائم غیرعمد در کرمانشاه آزاد
شدند

ایسنا/کرمانشاه رئیس ستاد دیه کرمانشاه گفت: سال ۱۳۹۹ از محل کمک خیرین و مجموعه اقدامات ستاد دیه استان، ۲۰۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های کرمانشاه آزاد شدند. بابک ترابی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به تلاش های ستاد دیه استان طی سال گذشته برای آزادسازی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد، […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس ستاد دیه کرمانشاه گفت: سال ۱۳۹۹ از محل کمک خیرین و مجموعه اقدامات ستاد دیه استان، ۲۰۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های کرمانشاه آزاد شدند.

بابک ترابی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به تلاش های ستاد دیه استان طی سال گذشته برای آزادسازی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد، اظهار کرد: باوجود اینکه سال ۱۳۹۹ را با شیوع بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی پشت سرگذاشتیم، اما طی این مدت تعداد قابل توجهی از زندانیان جرائم غیرعمد با کم خیرین و اقدامات ستاد دیه استان به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

وی تعداد زندانیان جرائم غیرعمد آزاده شده استان طی سال گذشته را ۲۰۴ نفر(۲۰۲ مرد و دو زن) اعلام کرد و گفت: آزادی این تعداد زندانی در حالی است که به واسطه شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری گلریزان های حضوری را نداشتیم و از سوی دیگر مردم با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کردند.

به گفته این مسئول تعداد زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده استان در سال ۱۳۹۸، ۱۲۱ نفر بوده که این تعداد سال گذشته رشد قابل توجهی پیدا کرده است.

وی اعلام کرد: کل مبلغ بدهی زندانیانی که سال گذشته آزاد شدند حدود ۷۴۳ میلیارد ریال بوده که ۳۵۴ میلیارد ریال از این رقم را توانستیم از گذشت شکات بگیریم.

ترابی افزود: مابقی بدهی این پرونده ها از محل منابع استانی، اعسار دادگاه، کمک های بیمه ای، کمک خیرین و وام از بانک ها تامین شد.

وی تصریح کرد: زندانیانی که آزاد شده‌اند بنا به دلیلی همچون محکومیت مهریه، نفقه، تصادفات، حوادث کارگاهی و… در زندان به سر می بردند و مدتی از دوران محکومیت خود را سپری کرده بودند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آخرین اخبار کرونا در ایران| تهران به وضعیت نگران کننده‌ایرسید / هر 6 دقیقه یک بیمار کرونایی در کرمانشاه بستری می‌شود + نقشهو نمودار

رئیس ستاد دیه استان کرمانشاه گفت: سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا نتوانستیم گلریزان های حضوری داشته باشیم و بیشتر تلاش شد تا از طریق فضای مجازی این برنامه را اجرا کنیم، از جمله اینکه در ماه مبارک رمضان با برگزاری گلریزان مجازی هر روز یک زندانی را آزاد کردیم.

انتهای پیام