سامان‌دهی اتباع و مهاجرین خارجی استان کرمانشاه اظهار کرد: مراودات بین‌المللی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی حیاتی است،

سامان‌دهی اتباع و مهاجرین خارجی استان کرمانشاه اظهار کرد: مراودات بین‌المللی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی حیاتی است، نباید درهای کشور را به روی دنیا ببندیم، بلکه باید بالاترین سطح ارتباط و تعامل را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بارها شاهد کوچ مردم کشورهای دور و نزدیک به ایران بوده‌ایم، افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس مبانی اعتقادی خود، همواره پناه انسان‌های مظلومی است که برای حفظ جان خویش به این کشور پناه می‌آورند.

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار)نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه با تاکید بر خصلت میهمان‌نوازی مردم ایران به‌ویژه کرمانشاهیان، تصریح کرد: ملت میهمان‌نواز ایران اسلامی همیشه به بهترین وجه از افراد بی‌پناه پذیرایی و مراقبت کرده‌اند که اقتضای اعتقادات ما بوده است، هست و خواهد بود.

حجت‌الاسلام غفوری با اشاره به اینکه حضور رسمی و قانونی اتباع برای اشتغال و تحصیل مورد اقبال و تأکید است، تصریح کرد: هرچه در این زمینه‌ها بیشتر فعالیت کنیم، آثار فرهنگی و اقتصادی آن را بیشتر خواهیم دید. به‌فضل خدا امروز سطح دانشگاه‌های ما به‌حدی است که از کشورهای مختلف برای تحصیل به آن‌ها رجوع می‌کنند.

وی ورود غیرمجاز اتباع را زمینه‌ساز آسیب‌های مختلف دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی دشمنان زیادی دارد و ممکن است اتباع غیرقانونی را برای خراب‌کاری در ایران مورد سوءاستفاده قرار دهند، پیشگیری از این آسیب‌ها مهم و مورد تقدیر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه آگاه‌سازی در این زمینه بسیار ضروری است، گفت: در عرصه رسانه و اطلاع‌رسانی باید کار جدی صورت گیرد تا اتباع و مهاجران خارجی غیرمجاز بدانند حضور غیرقانونی آن‌ها ممنوع است و این عامل مؤثری برای پیشگیری خواهد بود.