ساماندهی “قره‌سو” به کجا رسید؟

پس از جلوگیری از ورود فاضلاب به قره سو در محدوده پل غربی و شرقی رودخانه قره‌سو، مقرر شد کار ساماندهی رودخانه همزمان توسط آب منطقه‌ای و شهرداری انجام شود، اما هنوز هیچکدام از این دو دستگاه پای کار نیامده‌اند، در حالی‌که به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان این کار باید به صورت توأم از سوی شهرداری و آب منطقه‌ای انجام شود.

افشین یگانه در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه متاسفانه هنوز نه شهرداری و نه آب منطقه‌ای برای ساماندهی رودخانه قره‌سو پای کار نیامده‌اند، گفت: این در حالیست که در جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان کرمانشاه به ریاست استاندار مصوب شد که ساماندهی قره سو همزمان توسط آب منطقه‌ای و شهرداری صورت گیرد.

وی عنوان کرد: در قانون پیشگیری و مدیریت بحران کشور به صراحت تاکید شده هر مصوبه‌ای در ستاد مدیریت و پیشگیری از بحران استان‌ها از سوی دستگاه‌ها لازم‌الاجرا است و از همین رو این دو دستگاه موظفند برای ساماندهی قره سو پای کار بیایند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرماشاه ادامه داد: آنچه که اکنون مانع کار شده این است که بر اساس قانون مالکیت، رودخانه در اختیار آب منطقه‌ای بوده و لازم است طی تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری و آب منطقه‌ای، بهره‌برداری از رودخانه به شهرداری واگذار شود تا شهرداری هم بتواند آنجا کار کند.

یگانه با بیان اینکه هنوز چنین تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری و آب منطقه‌ای مبادله نشده و دلیل آن نیز مشخص نیست، یادآور شد: امیدواریم در جلسه‌ ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان که اواخر این ماه یا اوایل شهریور ماه برگزار می‌شود، بتوان با تاکید مدیریت ارشد استان این موضوع را تعیین تکلیف کرد.

پیشنهاد فر نیوز
اسامی دعوت شدگان به اردوی تیم ملی نوجوانان

وی اضافه کرد: بارها تلاش شده این دو دستگاه در این زمینه به توافق برسند که هنوز اجرایی نشده است.

یگانه ساماندهی رودخانه قره سو و زیباسازی لاین شمالی و جنوبی آن را کاری پیچیده دانست که نیازمند همراهی آب منطقه‌ای و شهرداری به صورت همزمان است، زیرا برخی از امکانات مورد نیاز را آب منطقه‌ای در اختیار دارد و برخی کارها را نیز شهرداری باید انجام دهد.

انتهای پیام

نوشته ساماندهی “قره‌سو” به کجا رسید؟ اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *