ستاره‌ای که داغ دل استقلالی‌ها را تازه کرد/ کشف بزرگ علی دایی اوست نه مهدی طارمی!

ستاره‌ای که داغ دل استقلالی‌ها را تازه کرد/ کشف بزرگ علی دایی اوست نه مهدی طارمی!

کشف علی دایی در سایپا بود. او که از آکادمی رشد کرده بود نظر شهریار را به خود جذب کرد؛ درست مثل . استعدادهایی که فقط باید گوهرشناس باشی تا آنها را تشخیص بدهی!

اسدی در سایپا چهره شد. استقلال و او را می‌خواستند اما دوست داشت لژیونر شود و به اتریش رفت. پس از یک فصل ناموفق و ناکام به ایران برگشت و دوباره از هر دو تیم بزرگ تهرانی پیشنهاد داشت؛ اسدی شماره ۸ پرسپولیس را انتخاب کرد.

از اینجای ماجرا یک اختلاف بزرگ هست، رضا اسدی چندان فرصت بازی در پرسپولیس پیدا نکرد اما در همان دقایقی که حاضر بود عملکرد بدی نداشت. هم گل زد و هم گل ساخت و وظایف یک هافبک دفاعی را به خوبی انجام داد اما عملکرد او مورد تایید یحیی گل‌محمدی و هواداران پرسپولیس نبود. پس تابستان سال قبل قراردادش را به جای افزایش نصف کردند! اسدی هم نماند و به تراکتور تبریز رفت.

بازیکنی که فوتبالش را از دفاع میانی آغاز کرده و سپس با نظر دایی به هافبک دفاعی نقل مکان کرد، پس از چند هفته با آمدن خمس مربی اسپانیایی به تراکتور ناگهان مهاجم شد و در همان بازی اول هت‌تریک کرد! کار به جایی رسید که رضا اسدی تا هفته آخر فصل قبل صدر نشین جدول گلزنان بود و در نهایت این عنوان را هفته آخر با گل زنی شهریار مغانلو و مهدی قایدی به آنها واگذاشت و خود در رتبه سوم نشست.

رضا اسدی این فصل هم از تیم‌های بزرگ پیشنهاد داشت و پیوستنش به سپاهان جز قراردادهای بحث برانگیز فوتبال ما بود! اما همه این‌ها سوژه اصلی بحث ما نیست، اینکه رضا اسدی در سپاهان هم در نیمه جلو و برای گل زدن بازی می‌کند هم به کنار، اینکه مربیان خارجی عاشق نوع فوتبال او هستند هم بماند برای بحثی مفصل‌تر.

رضا اسدی با گلزنی در هفته چهارم نه فقط رکورد ۴ بازی متوالی گلزنی در اولین فصل حضور در تیمی جدید را به نام خود ثبت کرد، بلکه عنوان موثرترین بازیکن لیگ بیست و سوم را هم تا پایان هفته چهارم به نام خود کرد! تا پایان هفته سوم مسعود زائر کاظمینی وینگر جوان ملوان با سه گل زده و گرفتن دو پنالتی موثرترین بازیکن لیگ ما بود. زائر بدشانس بود که هیچ کدام از این دو پنالتی گل نشد، یک ضربه را در هفته دوم سید حسین حسینی دروازه‌بان استقلال گرفت و پنالتی دوم را در هفته سوم خودش مقابل کنت و فولاد از دست داد.

زائر کاظمینی در بازی هفته چهارم مقابل گل گهر نه گل زد و نه گل ساخت تا رضا اسدی با گلزنی به پیکان چهار گله شود و رسماً بالاتر از وینگر ملوان در صدر جدول موثرترین بازیکنان لیگ بایستد.

رضا اسدی