ستاره محبوب هواداران پرسپولیس در آستانه جدایی + جزئیات

ستاره محبوب هواداران پرسپولیس در آستانه جدایی + جزئیات

در صورت خرید مهاجم خارجی از سوی باشگاه ، وحدت مدافع تاجیک این تیم فروخته خواهد شد.

براساس قانون جدید سازمان لیگ، هر باشگاه لیگ برتری می‌تواند شش سهمیه خارجی داشته باشد اما چنانچه این بازیکنان در ۶۰ درصد بازی‌های فصل به میدان نروند فصل بعد یک سهمیه خارجی باشگاه از بین خواهد رفت. در عین حال نکته اینجاست که بازیکنان ایرانی لژیونر که از خارج از فوتبال ایران به پرسپولیس آمده‌اند هم سهمیه خارجی محسوب می‌شوند و همین حالا پرسپولیس غیر از گولسیانی و هنانوف که خودشان خارجی هستند.

یکی از بازیکنان خارجی لیگ برتر ایران، وحدت هنانوف مدافع ملی پوش و تاجیکستانی است. به نظر می‌رسد درصورتی که وحدت هنانوف در پرسپولیس بماند تا انتهای فصل نیمکت نشین خواهد شد. به عبارت بهتربعید است او در ۶۰ درصد بازی‌های فصل به میدان برود از حالا یک سهمیه خارجی فصل بعد پرسپولیس سوخته مگر اینکه نام این مدافع تاجیک از لیست خارج شود و مهاجم خارجی‌ای که قرار است بیاید و احتمالاً فیکس باشد جای او را در فهرست بزرگسال تیم بگیرد. با وجود این فعلاً هنانوف که ادامه نیمکت‌نشینی‌اش قابل پیش‌بینی است یک سهمیه را در خطر حذف قرار داده است.

وحدت هنانوف به عنوان مدافع راست ذخیره دانیال اسماعیلی‌فر در حضور دارد و شاید پرسش این باشد که در صورت جدایی مدافع تاجیک، یحیی گل‌محمدی به مشکل برخواهد خورد. فرشاد فرجی مدافع میانی پرسپولیس نیز تجربه بازی در سمت راست خط دفاعی را دارد و در صورت محرومیت یا مصدومیت دانیال اسماعیلی‌فر، جای مدافع راست انرژیک تیمش را پُر کند.

در حال حاضر وحدت هنانوف دو مشتری در لیگ برتر ایران دارد. اولی محمد ربیعی و ذوب آهن است که سرمربی مورد اشاره علاقه زیادی به سبک بازی مدافع تاجیک دارد. دیگر مشتری وحدت هنانوف اما گل گهر است. تیمی که با سرمربی یونانی خود در هفته اول رقابت‌های لیگ برتر با برتری خُرد کننده ۳ بر صفر، علیرضا منصوریان و فولاد خوزستان را پشت سرگذاشت.

با این وجود یحیی گل‌محمدی هنوز عجله‌ای برای فروش مدافع تاجیک خود نشان نداده است. هرچند یکی دیگر از گزینه‌های جانشینی وحدت هنانوف علیرضا بابایی جوان است که به تازگی با پرسپولیس تمدید کرده و از پرتاب‌های اوت بلند و خاصی نیز بهره می‌برد.

به هر روی اگر با خرید مهاجم خارجی، شاهد جدایی وحدت هنانوف و کوچ او به اصفهان یا سیرجان بودید چندان تعجب نکنید!

وحدت هنانوف