ستاره پرسپولیس در کویت +عکس

ستاره پرسپولیس در کویت +عکس

اگرچه سابقه بازی کردن در هر دو تیم و را دارد و افتخارات آسیایی او در جمع آبی‌پوشان بیشتر از دوره‌ای است که پیراهن قرمز را بر تن می‌کرد اما برخلاف نظر برخی پیشکسوتان و همبازیانش در استقلال، خود عابدزاده ترجیح می‌دهد روی حضورش در پرسپولیس مانور بدهد.

این ستاره پرسپولیسی که از سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۷ برای تیم ملی هم بازی کرد و هرگاه مصدوم نبود پیراهن شماره یک را بر تن می‌کرد، ظهر روز جمعه یک عکس فوق العاده جذاب و خاطره انگیز در فضای مجازی منتشر کرد. عکسی مربوط به پاییز سال ۱۳۶۸ وقتی که علی پروین تازه سرمربی تیم ملی شده بود و ایران برای حضور در جام صلح و دوستی راهی کویت شد.

ستاره پرسپولیس در کویت +عکس

نکته فوق العاده مهم این مسابقات که توجه رسانه‌های بزرگ دنیا را در آن مقطع به خودش جلب کرد، حضور ایران و عراق در یک گروه بود ما در حالی به مصاف عراقی‌ها رفتیم که تازه ۱۵ ماه از پایان جنگ تحمیلی می‌گذشت و هنوز آزادگان عزیز به کشور بازنگشته بودند. آن مسابقه در فضایی بسیار سنگین در نهایت با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کرد و عابدزاده با انتشار عکس تیمی قبل از بازی، خاطره روزی که ستارگان استقلال و پرسپولیس در کنار بزرگان دیگری همچون مرحوم سیروس قایقران و سید مهدی ابطحی به مصاف عراق رفتند را دوباره برای ما زنده کرد. مجتبی محرمی، مجید نامجو مطلق، مرتضی فنونی‌زاده، جواد زرینچه محمد پنجعلی، شاهرخ بیانی و… هم در این عکس دیده می‌شوند. عکسی که متعلق به ۳۴ سال قبل است.