سخت‌ترین قرعه تاریخ آسیا در انتظار پرسپولیس!

سخت‌ترین قرعه تاریخ آسیا در انتظار پرسپولیس!

تکلیف چهار تیم باقی مانده برای حضور در مرحله گروهی رقابت‌های ، سه شنبه مشخص می‌شود و پس از تعیین تیم‌های برنده، مراسم قرعه کشی این پیکارها روز پنج شنبه در مالزی برگزار می‌شود.

سیدبندی این رقابت‌ها نیز که از قبل اعلام شده بود، روز دوشنبه و توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد تأیید قرار گرفت که طی آن، پرسپولیس در گلدان اول، سپاهان و نساجی در سید دوم و تراکتور نیز در صورت صعود، در سید چهارم قرار خواهند داشت.

سخت‌ترین قرعه تاریخ آسیا در انتظار پرسپولیس!

سیدبندی فصل جدید به شرح زیر است:

سید اول:

الاتحاد عربستان، پرسپولیس ایران، السد قطر، پاختاکور ازبکستان، الهلال عربستان.

سید دوم:

سپاهان ایران، الدحیل قطر، نسف‌قرشی ازبکستان، الفیحاء عربستان، نساجی ایران.

سید سوم:

الفیصلی اردن، استقلال تاجیکستان، نیروی هوایی عراق، آهال ترکمنستان، بمبئی سیتی هند.

سید چهارم:

العین امارات، برنده دیدار (النصر عربستان – شباب الاهلی امارات)، برنده (تراکتور ایران – الشارجه امارات)، برنده دیدار (العربی قطر – آلمالیق ازبکستان)، برنده دیدار (الوکره قطر – نوف باخور ازبکستان).

در همین زمینه، وب سایت فوتی رنکینگز اقدام به تعیین سامانه‌ای برای قرعه کشی اتفاقی مسابقات کرده که در یکی از این گروه بندی‌ها، پرسپولیس در سخت‌ترین گروه ممکن با تیم‌های مدعی الدحیل، النصر و قهرمان عراق یعنی نیروی هوایی قرار گرفته است.

الدحیل که فصل قبل موفق شد عنوان قهرمانی لیگ قطر را به دست بیاورد، با هدایت هرنان کرسپو پای به این پیکارها می‌گذارد. در شرایطی که انتظار می‌رفت این تیم به عنوان سرگروه در سید نخست قرار بگیرد، اما آنها در گلدان شماره دو هستند تا تقابلشان با هر کدام از سرگروها، یک گروه مرگ را بسازد.

نیروی هوایی نیز به عنوان نماینده عراق در سید سوم قرار دارد. تیم‌های عراقی در سال‌های اخیر همواره نشان داده‌اند رقبای سرسخت و پرتلاشی هستند و عملکرد الشرطه در رقابت‌های جام ملک سلمان که هفته قبل به پایان رسید، گواه این ادعا است.

اما بدون شک مهم‌ترین رقیب احتمالی پرسپولیس از سید چهارم، النصر خواهد بود. تیمی که رونالدو را در اختیار دارد و حضور فوق ستاره پرتغالی در تهران می‌تواند جذابیت‌های این جدال را چندین برابر کند.

برخی مسائل و نکات در سیدبندی، باعث شده تا احتمال تقابل پرسپولیس و النصر افزایش یابد. با فرض صعود این تیم عربستانی و تراکتور به دور گروهی، حضور دو تیم الهلال و الاتحاد به عنوان سرگروه، باعث می‌شود تا یاران رونالدو به طور قطع در این دو گروه قرار نگیرند. در نتیجه از میان تراکتور، العین، العربی یا آلمالیق، الوکره یا نوف باخور، دو تیم باید با باشگاه‌های الهلال و الاتحاد همگروه شوند.

اگر نام تراکتور در میان این دو باشگاه نباشد و از آنجایی که امکان هم‌گروهی تبریزی‌ها با شاگردان گل محمدی وجود ندارد، در نتیجه فقط دو تیم دیگر برای تعیین هم‌گروه پرسپولیس باقی می‌ماند: النصر و باشگاه دوم!

البته تمام این مسائل جزو احتمالات است و تا روز قرعه کشی لیگ قهرمانان صبوری به خرج داد اما طبق معادلات ریاضی و احتمالات در نظر گرفته شده، النصر شانس زیادی برای همگروهی با پرسپولیس دارد. با این حال باز هم باید تکرار کرد که ممکن است بخت و اقبال با سرخپوشان یار باشد و به عنوان مثال آنها در گروه نسبتا آسان: نسف قرشی، بمبئی سیتی و الوکره قطر قرار بگیرند.

فرمت لیگ قهرمانان آسیا رسماً عوض شد