سرقت سرب ها، خانواده بیماران سرطانی را آواره کرد

بعداز جریان سرقت سرب های سقف اتاق رادیوتراپی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه و انکار مسوولین امر در نقش آن سرب های به سرقت رفته در جلوگیری از نشت اشعه، بنا بر اظهار بیماران این بخش، همچنان دستگاه رادیوتراپی این بیمارستان خاموش و فعالیت سرطان درمانی آن به حالت تعلیق درآمده است. همسر یکی از […]

بعداز جریان سرقت سرب های سقف اتاق رادیوتراپی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه و انکار مسوولین امر در نقش آن سرب های به سرقت رفته در جلوگیری از نشت اشعه، بنا بر اظهار بیماران این بخش، همچنان دستگاه رادیوتراپی این بیمارستان خاموش و فعالیت سرطان درمانی آن به حالت تعلیق درآمده است.
همسر یکی از بیماران سرطانی در گفتگویی با روزنامه باختر از گرفتاری مضاعف، آوارگی و تحمیل هزینه های گزاف برای استفاده از دستگاه رادیوتراپی دیگر استانها خبر داد.او می گوید: بعد از جریان افشای خبر سرقت سرب های اتاق رادیوتراپی بیمارستان امام رضا (ع)، مسوولین مربوطه دستگاه را خاموش و فعالیت این مرکز سرطان درمانی را تعطیل کردند و با گذشت چند ماه هنوز هم این مرکز تعطیل می باشد.
همسر این بیمار سرطانی در توضیح شرایط سخت و دشوار خانواده شان می گوید: بعداز اعلام تعطیلی این مرکز به ما پیشنهاد استفاده از دستگاه رادیوتراپی بیمارستان بیستون را دادند که این بیمارستان چون متعلق به بخش خصوصی است، برای هر دوره رادیوتراپی هزینه ای بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان را اخذ می کنند که پرداخت آن در توان مالی ما نبود و به ناچار راهی استان همدان شدیم. وی ادامه داد: متاسفانه مرکز رادیوتراپی شهر همدان به هیچ وجه نوبت به ما و اغلب مراجعین استان کرمانشاه نمی داد و می گفتند که اولویت با بیماران بومی استان خودشان است. لذا ما راهی تهران شده و در آنجا نیز آواره بیمارستانها شدیم. همسر این بیمار سرطانی می گوید: شبها ناچاریم که در حیاط بیمارستانها بخوابیم و یا با پرداخت هر شب بیش از یک میلیون تومان در خانه مسافر های محلات حاشیه شهرها به سر کنیم. او با طرح این سوال که چرا مسوولین استان به فکر راه اندازی مجدد دستگاه رادیوتراپی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه نیستند؟ گفت: مسوولین چرا مشکلات خانواده سرطانی ها را درک نمی کنند؟! در روز قیامت و در پیشگاه خداوند چطور میخواهند جوابگوی آه و ناله هزاران بیمار سرطانی سرگردان در شهرهای مختلف ایران باشند.

پیشنهاد فر نیوز
۷ ماده غذایی موثر در پاکسازی روده بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *