سریال پایتخت به یک اثر مبتذل بدل شد/ پایتخت در شان مردم نیست

سریال پایتخت یکی از سریال های ایرانی محبوب ایرانی ها به شمار می رود. این سریال در شش فصل ساخته و پخش شده است.اکنون خبر ها حاکی از آن است که ممکن است فصل هفتم آن هم ساخته و از شبکه یک در عید سال آینده پخش شود.
روزنامه کیهان نوشت: مرکز سیمافیلم اعلام کرد:«ساخت فصل هفتم سریال «پایتخت» در صورت به نتیجه رسیدن رایزنی‌ مدیران سیمافیلم با تهیه‌کننده و کارگردان این مجموعه نمایشی همانند سایر آثار سازمان صداوسیما وارد فاز تولید خواهد شد». این درحالی است که فصل اخیر مجموعه پایتخت، یعنی فصل ششم، به شدت تنزل پیدا کرد و به یک اثر مبتذل و پیش پا افتاده بدل شد! این افت شدید کیفی نیز به طور آشکار، حاصل کم‌فروشی و بی‌تعهدی برخی از عوامل ارشد این سریال است.

یکی از این عوامل که به عنوان بازیگر و نویسنده با سریال پایتخت همکاری می‌کرده، به رغم دریافت دستمزدهای کلان از نهادهای رسمی همچون سازمان صداوسیما و سازمان اوج اما داعیه مخالف‌خوانی و تقابل با حاکمیت را دارد و در هر بزنگاهی نیز هیاهو به پا می‌کند که دیگر حاضر نیست با رسانه ملی همکاری کند، اما باز هم کار می‌کند! در «پایتخت ۶» نیز فقط پول گرفتند و محصولی را که در شأن مردم و رسانه ملی نیست ارائه دادند! بنابراین توجیهی در تولید «پایتخت ۷» نیست، مگر تغییر و تحولی در جهت بهبود این پروژه با ورود عوامل جدید اتفاق بیفتد.به نظر می‌رسد منظور کیهان از بازیگر/نویسنده معترض سریال محسن تنابنده باشد که سال گذشته اعلام کرده بود دیگر با سیما همکاری نخواهد کرد.