سطح مراجعات به دادگستری کرمانشاه بالا است
سطح مراجعات به دادگستری کرمانشاه بالا است

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز توسلی زاده بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح دفتر ستاد مصلحین دانشگاه‌های استان کرمانشاه در محل دانشگاه آزاد اسلامی شهر کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده طی سال جاری از جمله تکریم مردم، ارتباط بیشتر با آن‌ها و گسترش فرهنگ صلح و سازش، اظهار کرد: گسترش فرهنگ صلح […]

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز توسلی زاده بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح دفتر ستاد مصلحین دانشگاه‌های استان کرمانشاه در محل دانشگاه آزاد اسلامی شهر کرمانشاه با اشاره به اقدامات انجام شده طی سال جاری از جمله تکریم مردم، ارتباط بیشتر با آن‌ها و گسترش فرهنگ صلح و سازش، اظهار کرد: گسترش فرهنگ صلح و سازش از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضائی استان کرمانشاه است.

وی با اشاره به راه‌های دستیابی به این اهداف دستگاه قضائی در استان کرمانشاه، افزود: تلاش‌های صورت گرفته در جهت پایین آوردن سطح اختلافات و سطح مراجعات مردم به دادگستری بوده و در صورت مراجعه و تشکیل پرونده برای هر فرد در صورت حق بودن دادخواست وی حق را ستانده و اگر حق نبوده در جهت قانع کردن مراجعه کننده پاسخ‌هایی به وی داده شده است.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه با تاکید بر هزینه بردار بودن اختلافات میان مردم برای نظام و مردم، گفت: متأسفانه سطح مراجعات مردم به دادگستری کرمانشاه بسیار بالا بوده و این مساله از پایین بودن سطح سلامت جامعه حکایت دارد.

وی ادامه داد: در صورت ایجاد اختلاف میان مردم باید در جامعه فرهنگ سازی شود که این اختلافات به سمت دستگاه قضائی سوق داده نشده و با حضور بزرگان و ریش سفیدان حل و فصل شود.

توسلی زاده با بیان اینکه دستگاه قضائی استان کرمانشاه خواستار گسترش فرهنگ صلح و سازش توسط ۲ میلیون نفر جمعیت کرمانشاه است، بیان کرد: ما نگران بالا بودن اختلافات بین مردم هستیم و در این راستا هر خانه در کرمانشاه باید یک مرکز صلح و سازش باشد و ۲ میلیون نفر از جمعیت استان برای توسعه فرهنگ صلح پای کار بیایند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پس از زلزله هر روز یک کلاس درس در استان کرمانشاه ساختهشد

وی به راه اندازی اولین دفتر ستاد مصلحین خارج از دستگاه قضائی استان کرمانشاه در دانشگاه آزاد کرمانشاه اشاره و تاکید کرد: اختلافات در ادارات باید پیش از کشیده شدن به دادگستری در همان محل رفع شود.