سلاح جدید خود را به زودی رونمایی می‌کنیم

سلاح جدید خود را به زودی رونمایی می‌کنیم

محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع دولت نجات ملی امروز دوشنبه تأکید کرد که نیروهای مسلح این کشور، با همبستگی مردم یمن، تمامی اراضی این کشور را از دست متجاوزان و آنان آزاد خواهد کرد.

پایگاه خبری به نقل از العاطفی گزارش داد، هیچ کشوری نخواهد توانست مانع از آزادی یمن شود؛ زیرا «این حق شرعی و قانونی ماست. آمریکا و انگلیس هم نباید به تحریک کشورای ائتلاف سعودی ادامه دهد تا دست به تنش بزنند، بلکه باید به آنان کمک کنند که از این جنگ وحشیانه و بی‌نتیجه خارج شوند».

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت و اوامر آمریکا و با جانبداری‌های سازمان ملل، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت، اقدام به تجاوز نظامی علیه یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرده است.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرده است و فقط با کشته و زخمی شدن هزاران یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور، گسترش قحطی، گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

وی با بیان اینکه اراضی اشغالی در آبهای منطقه‌ای یمن، دریای سرخ، خلیج عدن و آبهای مجاوز اقیانوس آرام و جزایر یمن هم آزاد خواهد شد، تصریح کرد: ما عاشق جنگ نیستیم، بلکه در یمنی هستیم که حامی صلح است، نه تسلیم شدن. اگر دشمن خواستار صلح است، از آن استقبال می‌کنیم، ولی اگر خواستار تنش است، یمن را با تفنگ، موشک، پهپاد و نیروهای ارتش خود آزاد خواهیم کرد».

این فرمانده یمنی با اشاره به اینکه برخی از کشورها به بهانه مبارزه با تروریسم، ناوگانهای خود را در باب المندب و آبهای منطقه‌ای یمن مستقر کرده‌اند، خاطر نشان کرد: این نیروها آماده‌اند تا امنیت و منافع دشمن صهیونیستی را تأمین، اراضی یمن را اشغال و منابع آن را غارت کنند».

سلاح جدید خود را به زودی رونمایی می‌کنیم

العاطفی با تأکید بر اینکه آمریکا و کشورهای غربی با حمایت از صهیونیستها، اعتبار خود را از دست داده‌اند، در ادامه عنوان کرد: به کشورهای ائتلاف سعودی که در آبها و اراضی ما حضور دارند، می‌گوییم که شما برای خدمت و حمایت از رژیم صهیونیستی به این منطقه آمده‌اید. ما پیوندهای زیادی با شما داریم، ولی فقط ننگ و عار شما را به این رژیم گره می‌زند».

وی گفت که اگر ائتلاف سعودی به حملات خود ادامه دهد، خسارتهای بسیاری متحمل خواهد شد؛ زیرا نیروهای مسلح یمن خود را مجهز کرده‌اند و سلاح جدیدی در اختیار دارند که در زمان مناسب از آن پرده برخواهند داشت.

وزیر دفاع یمن با بیان اینکه کشورهای ائتلاف سعودی با سازش با دشمن صهیونیستی، به دنبال تعویق نابودی آن هستند، خاطر نشان کرد، کشورهای غربی و صهیونیستها نقشه‌هایی برای تجزیه کشورهای عربی دارند و کشورهای ائتلاف سعودی در جریان آن هستند، ولی باید بدانند که یمنِ قدرتمند و یکپارچه، به سود آنهاست.

سید عبدالملک الحوثی رهبر انقلاب یمن هم اخیرا تأکید کرد که نمی‌توان در قبال این وضعیت که ملت یمن با مشکلات زیادی روبروست، سکوت کرد. الحوثی در این زمینه گفت: نمی‌توان در برابر اجرای برنامه‌های آمریکا و انگلیس توسط عربستان سکوت کرد؛ برنامه‌هایی که با جنگ، اشغالگری و محروم کردن از منابع ملی همراه است. عربستان هم تصور نکند که پس از شکست در جنگ نظامی، خواهد توانست به «پلن بی» روی آورد و به محاصره و محروم کردن یمن ادامه دهد.

رهبر انقلاب یمن خاطر نشان کرد: عربستان فکر نکند که می‌تواند از بازسازی، خروج از یمن و توقف محاصره شانه خالی کند و ملت ما هم کشتار و نابودی این کشور را فراموش خواهد کرد. به هر حال، این وضعیت نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد. عربستان هم باید این واقعیت را درک کند. عربستان باید بفهمد که ادامه اجرای دیکته‌های آمریکا و انگلیس، عواقب وخیمی برایش به همراه خواهد داشت.

وی ضمن هشدار به عربستان مبنی بر اینکه با وجود مشکلات یمن، ریاض هم نخواهد توانست در امنیت و رفاه باشد و در پروژه‌هایی مانند نئوم، سرمایه‌گذار جذب کند، گفت: عربستان فکر نکند که کشور ما نابود خواهد شد و ملت ما با گرسنگی روبرو خواهد بود و این کشور از تبعات اقدامات خود به دور می‌ماند. تداوم سیاستهای خصمانه و نادرست از سوی سعودی و مداخله در امور داخلی ما، صلح برای این کشور به همراه نخواهد داشت.