سهم ۳۹ درصدی گمرکات استان کرمانشاه از صادرات کالا به عراق

به گزارش افق کرمانشاه، علی اصغر عباس زاده، بیان داشت: درهشت ماهه سالجاری میزان ۵ میلیاردو ۴۰ میلیون و ۹۸ هزارو ۴۵۷ دلار کالای صادراتی به وزن ۱۲ میلیون و ۹۳۷ هزارو ۱۲۴ تن از مرز‌های زمینی جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق صادرات صورت پذیرفته است که گمرکات استان کرمانشاه با صادرات یک میلیاردو ۹۴۸ میلیون ۲۷۸ هزارو ۳۰۶ دلار به وزن ۴ میلیون و ۸۱۹ هزارو ۷۳ تن، بیشترین مقدار آن را چه از حیث وزن و چه از نظر ارزش در بین گمرکات کشور به خود اختصاص داده است.
وی افزود: از میزان صادرات زمینی کالا در هشت ماهه سال جاری ایران به عراق، گمرکات استان کرمانشاه توانست است، سهم ۳۹ درصدی ارزش و سهم ۳۷ درصدی وزنی کالا را در بین گمرکات کشور از آن خود کند.
علی اصغر عباس زاده تصریح کرد: در بین گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با صادرات ۶۵۹ میلیون و ۸۸۷ هزارو ۴۷۲ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۸۸۲ هزارو ۷۶۶ تن بیشترین سهم را بخود اختصاص داده است و گمرک خسروی با صادرات ۵۳۴ میلیون و ۱۴۴ هزارو ۶۴۱ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۲۳۳ هزارو ۴۹۶ تن درجایگاه بعدی قرار دارد.
ناظرگمرکات استان سهم صادرات گمرک سومار به عراق را ۴۸۶ میلیون و ۴۳۱ هزارو ۴۵۲ دلارکالا به وزن یک میلیون و ۶۴ هزارو ۶۴۷ تن عنوان کرد.
مدیر کل گمرک کرمانشاه سهم صادرات گمرکات شیخ صله و شوشمی به کشور عراق را به ترتیب ۲۴۰ میلیون و ۹۵۱ هزارو ۴۱۸ دلار به وزن ۴۴۱ هزارو ۴۳۳ تن و ۲۶ میلیون و ۸۶۳ هزارو ۳۲۳ دلار به وزن ۱۹۶ هزارو ۷۳۱ تن عنوان کرد.
علی اصغر عباس زاده عمده کالا‌های صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و. عنوان نمود.

نوشته سهم ۳۹ درصدی گمرکات استان کرمانشاه از صادرات کالا به عراق اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.