سوپر جام انگلیس/ فوتبال تا ۹ صبح، تکرار سه‌گانه و پیش درآمدی برای قهرمانی در لیگ

منچسترسیتی و آرسنال در سوپر جام انگلیس موسوم به جام خیریه برابر هم به میدان رفتند که یک بر یک به تساوی رسیدند و در ضربات پنالتی آرسنال ۴ بر ۱ برنده شد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

در یازدهمین دقیقه از وقت اضافه نیمه دوم، منچسترسیتی، برنده سه گانه فصل قبل، گل تساوی را مقابل آرسنال دریافت کرد و در ضربات پنالتی بعدی با نتیجه ۴-۱ شکست خورد. قرار بود ۸ دقیقه وقت اضافه گرفته شود ولی به دلیل مصدومیت، وقت اضافه بیشتر طول کشید.

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی از زمان طولانی بازی انتقاد کرد. گواردیولا با اشاره به اینکه هشت دقیقه وقت اضافه زیاد بود گفت: عادت کردن به قانون جدید وقت‌های اضافه کمی طول می‌کشد. نمی دانم چرا از بازیکنان و مربیان نظر خواسته نمی‌شود؟ حالا بازی‌ها مطمئناً ۱۰۰ دقیقه طول می‌کشند. تصور کنید در یک بازی که گل‌های زیادی زده می‌شود شاید تا ۹ صبح باید بازی کنیم!

لئاندرو تروسارد درست قبل از سوت پایان، بازی را برای آرسنال به تساوی کشاند و درخشش آرون رمزدیل باعث شد آرسنال قهرمان شود.

حالا منچسترسیتی پس از قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته، از کسب جام بعدی بازماند. گواردیولا همچنین گفت: ما ناامید شدیم چون خیلی به قهرمانی نزدیک شدیم اما فوتبال همین است، همیشه نمی‌توان برنده شد. در دقایقی از نیمه اول آن‌ها بهتر بودند اما در نیمه دوم ما می‌توانستیم به پیروزی برسیم و چند گل به ثمر برسانیم.

آرتتا: بی‌نهایت خوشحالم

من فوق‌العاده خوشحال هستم. هیچ چیز بهتر از پیروزی در ومبلی مقابل بهترین تیم جهان نیست. از نحوه پیروزی که کسب کردیم خیلی خوشحالم. ما سه موقعیت عالی داشتیم اما وقتی آنها را تبدیل به گل نمی‌کنید، خطر به سمت دروازه شما می آید، یک اشتباه کوچک مرتکب می‌شوید و آنها شما را مجازات می‌کنند. بعد از آن از نظر روانی بازی کردن خیلی سخت بود ولی توانستیم به گل برسیم.

گلزن سیتی چه گفت؟

کول پالمر، هافبک منچسترسیتی پس از باخت به آرسنال اظهار نظر کرد. هافبک ۲۱ ساله در دقیقه ۶۴ جای ارلینگ هالند را گرفت و ۱۳ دقیقه بعد دروازه حریف را باز کرد. او بعد از دیدار با سیتی گفت: بازی خیلی نزدیک بود. وقتی در دقایق پایانی برتری از دست می‌دهید ناراحت‌کننده است اما باید خودمان را جمع کنیم و ادامه دهیم.

او در ادامه گفت: پپ گواردیولا به من گفت وقتی توپ را می‌گیرم، خودم باشم. من یک گوشه توپ را دیدم و شلیک کردم. خوشبختانه توپ وارد دروازه شد. امیدوارم بتوانیم دوباره سه‌گانه را بگیریم اما کار آسانی نخواهد بود.

فصل گذشته، منچسترسیتی سه‌گانه را به دست آورد و قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و همچنین قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شد.

رمزدیل: می‌توانیم قهرمان شویم

آرون رمزدیل دروازه‌بان آرسنال درباره پیروزی مقابل منچسترسیتی در ضربات پنالتی گفت: ما برای این برد سخت کار کردیم. سیتی از برنامه پیش فصل خود کمی عقب است. برای ما این یک برد مهم تلقی می‌شود. این نشان‌دهنده این است که می‌توانیم به خوبی برای قهرمانی رقابت کنیم و سیتی را در بازی‌های بزرگ شکست دهیم. نمی‌دانم فصل چگونه پیش خواهد رفت اما مانع روانی از بین رفته است. اکنون ما آماده حرکت به جلو هستیم.

انتهای پیام

نوشته سوپر جام انگلیس/ فوتبال تا ۹ صبح، تکرار سه‌گانه و پیش درآمدی برای قهرمانی در لیگ اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.