سپاهان دست روی چهره خبرساز استقلال گذاشت

سپاهان دست روی چهره خبرساز استقلال گذاشت

اصفهان هفته نخست فصل جدید لیگ برتر را با بردی ۳ بر یک مقابل تراکتور تبریز به پایان برد تا شاگردان ژوزه برنده مهم‌ترین بازی هفته نخست شوند. طلایی‌پوشان اصفهانی در شرایطی موفق شدند حریف تبریزی خود را در دیداری خانگی شکست بدهند که خیلی زود این پیروزی به کام شاگردان مورایس تلخ شد؛ آن‌هم در شرایطی که محمد کریمی در نقش کاپیتان سپاهان، اولین بازی خود را در فصل جدید در ترکیب اصلی آغاز کرد اما نتوانست تا پایان ۹۰ دقیقه در زمین مسابقه باشد و به دلیل مصدومیت از ترکیب طلایی‌پوشان خارج شد.

کاپیتان اول طلایی‌پوشان در شرایطی در دقیقه ۷۰ جای خود را به ارشیا سرشوق داد تا این جوان جویای‌نام در ترکیب سپاهان قرار گیرد که حالا بررسی‌های بیشتر حکایت از دوری یک‌ماهه از فهرست سپاهان دارد. این مسئله بدان معناست که مورایس نمی‌تواند در ۳ هفته حساس پیش‌رو تا قبل از آغاز فیفادی ماه سپتامبر، روی حضور محمد کریمی در ترکیب تیمش حساب کند و حالا با توجه به مصدومیت این ستاره کلیدی، سرمربی سپاهان دغدغه چگونگی پر کردن جای خالی او را دارد.

ممنوعیت دردسرساز دابو علیه تفکرات مورایس

کریمی تنها مصدوم سپاهان در پست هافبک نیست و پیش از او، امید نورافکن هم به دلیل مصدومیت حدود ۳ ماه از میادین دور شد تا دو عنصر کلیدی خط هافبک سپاهان در فصل گذشته نتوانند در هفته‌های ابتدایی لیگ بیست‌وسوم جایی در ترکیب سپاهان داشته باشند. مورایس با توجه به قدرت تهاجمی بالای تیمش، علاقه‌مند به استفاده از آرایش ۳-۳-۴ برای چینش ترکیب اولیه سپاهان است اما حالا او برای خط هافبک تیمش با فقدان بازیکن کلیدی و تاثیرگذار در فهرست سپاهان مواجه شده است.

رضا اسدی در کنار احسان پهلوان دو هافبک باتجربه سپاهان محسوب می‌شوند و محمد قربانی در کنار ارشیا سرشوق و احمدرضا موسوی گزینه‌های جوان در دسترس ژوزه مورایس هستند. مطمئنا با توجه به حساسیت دیدارهای پیش‌روی سپاهان، مورایس نمی‌تواند روی حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیمش ریسک کند و همین مسئله باعث شده تا سرمربی سپاهان به فکر جذب هافبک جدید باشد؛ آن‌هم در شرایطی‌که همچنان وضعیت برایان دابو مشخص نیست و این بازیکن به‌واسطه ثبت‌نشدن قراردادش نمی‌تواند سپاهان را فعلاَ در لیگ برتر فوتبال ایران همراهی کند.

خرید هافبک استقلال، راهکار سپاهانی‌ها برای عبور از بحران؟

سپاهانی‌ها از ۷ سهمیه جذب بازیکن لیگ برتری، از ۵ سهمیه خود استفاده کرده‌اند و با رضا اسدی، احسان پهلوان، رضا شکاری، هادی محمدی و عیسی آل‌کثیر به توافق رسیدند. با توجه به خالی بودن دو سهمیه خرید بازیکن لیگ برتری، گفته می‌شود که ژوزه مورایس برای تکمیل آرایش خط هافبک تیمش به دنبال جذب یک بازیکن ایرانی است و گزینه موردنظر سرمربی سپاهان هم سعید مهری است؛ هافبکی که بعد از فسخ قراردادش با استقلال، در شرایطی نامعلوم کار خود را در فوتبال ایران پیش می‌برد و هنوز تیم جدیدش را انتخاب نکرده است.

مهری در شرایطی مورد پسند ژوزه مورایس قرار گرفته که می‌تواند در پست‌های هافبک دفاعی، هافبک میانی و هافبک تهاجمی در ترکیب طلایی‌پوشان اصفهانی قرار گیرد. هافبک فصل گذشته آبی‌پوشان پایتخت که همچنان امیدوار به توافق با مدیران باشگاه استقلال است، با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای به‌وجود آمده برای سپاهان نمی‌تواند رقم بالایی را از طلایی‌پوشان درخواست کند. ضمن آنکه بعد از بازگشت کریمی و نورافکن از مصدومیت، احتمال نیمکت‌نشینی مهری در سپاهان وجود دارد و همین مسئله باعث شده تا هافبک پیشین استقلال برای حضور در اصفهان مردد شود؛ هر چند که او هنوز پاسخی به پیشنهاد طلایی‌پوشان نداده و به نظر می‌رسد که جذب مهری می‌تواند راهکار موقت مناسبی برای ترمیم ترکیب سپاهان در غیاب دو ستاره کلیدی این تیم باشد.

سپاهان دست روی چهره خبرساز استقلال گذاشت