شایعه سازان افزایش قیمت بنزین چه هدفی دارند؟

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز سه شنبه با گرامیداشت ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر با اشاره به برخی از دستاورد‌های دولت گفت: در حوزه اشتغال و رشد تولید متوسط رشد اقتصادی بیش از ۱۱ برابر رشد اقتصادب دهه گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: نرخ بیکاری هم کاهش ۲درصدی را داشت.

بهادری جهرمی تاکید کرد: در حوزه تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار مجوز بیش از ۹۷ درصد از عنوان کسب و کار در بستر درگاه ملی صدور مجوز‌ها صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: با حمایت از بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار و احیای ظرفیت‌های غیر فعال نیز شاهد فعالسازی حدود ۱۰۰۰ فقره از معادن و بازگشت به چرخه و بازفعالسازی ۱۷۵۷ واحد راکد در سال ۱۴۰۱ و تعداد ۱۱۹۳ واحد در سال ۱۴۰۰ بوده‌ایم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: در زمینه سرمایه‌گذاری و تامین مالی تولید نیز متوسط رشد سالانه سرمایه گذاری یا تشکیل سرمایه ثابت، طی دهه ۹۰ منفی ۵.۲ درصد بوده است. ولی تغییرات سرمایه‌گذاری در کشور از سال ۱۴۰۰ مثبت بوده و رشدی ۴.۱ درصدی داشته است. رشد مثبت سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۱ نیز ادامه داشته و ۲.۱ درصد بوده است.

بهادری جهرمی درباره توسعه صادرات کشور، گفت: در این زمینه رکورد صادرات ۵۳ میلیارد دلاری در پایان سال ۱۴۰۱ را داشته‌ایم. همچنین ارزش صادرات کشور در سال ۱۴۰۱ افزایش ۱۰ درصدی – بالغ بر ۵۳ میلیارد دلار – داشته است.

وی اضافه کرد: تجارت با کشور‌های حوزه اتحادیه اوراسیا افزایش ۲۰ درصدی داشته است. افزایش ۲۰۰ درصدی صادرات نفت خام و میعانات گازی در طی این دو سال محقق شده است.

وی اضافه کرد: بیش از ۷ میلیون گردشگر خارجی در طول فعالیت دولت از کشور بازدید داشتند.

وی درباره سوال یکی از خبرنگاران درباره شایعات افزایش قیمت بنزین گفت: دولت بار‌ها در این باره موضع خود را اعلام کرده و وقت آن رسیده کسانی که در طول دو سال فعالیت دولت شایعه سازی می‌کردند بیایند و شفاف بگویند چه هدفی داشته اند.

وی در باره سوالی درباره تغییر معاون وزیر کشور تصریح کرد: موضع دولت این بوده که نگذارد مسایل فرعی جایگزین مسایل اصلی شود برای همین هم همه تلاش خود را در این باره می‌کند.

وی گفت: دیدار بین رییس‌جمهور کشورمان و سران عربستان در دستور کار است و معتقدیم حتما باید توسعه روابط دو کشور تقویت شود و اتفاقات خوبی هم در این راستا رخ داده است و اراده دو کشور برای توسعه ارتباطات در همه حوزه‌ها جدی است.

وی ضمن تقدیر از وزیر خارجه گفت: آقای امیرعبداللهیان در مدت فعالیت اقدامات خوبی برای توسعه روابط با همسایگان داشته که نتایج مثبت این اقدامات مشخص خواهد شد.

بهادری جهرمی با اشاره به اقدامات دولت در حوزه فرهنگ گفت: در زیرساخت‌های فرهنگی و هویت ملی ظرفیت سالن‌های نمایش در مناطق محروم ۴۰ درصد افزایش یافته و سرانه صندلی سینما در کشور ۶درصد افزایش داشته است. بیش از ۵۸۰ فیلم در ۲۰۲ شهرستان در قالب سینما سیار در مناطق محروم اکران شد و بودجه فرهنگ به بیش از ۲.۹درصد افزایش یافت و ۱ درصد از بودجه دستگاه‌ها به فرهنگ و هنر تعلق گرفت و بسیاری از جشنواره‌ها که بیش از ده سال متوقف بودند مجدد فعال شدند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه اعضای صندوق هنرمندان ۵۴ درصد افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: همچنین در این دولت تعدادخبرنگار تحت پوشش بیمه ۹۷ درصد افزایش یافته است.

وی درباره فعالیت مرکز بررسی‌های استراتژیک نظام گفت: این مرکز فعال است و رییس آن هم بزودی مشخص خواهد شد.

نوشته شایعه سازان افزایش قیمت بنزین چه هدفی دارند؟ اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.