شعله‌های آتش‌، مراتع، جنگل و زمین‌های کشاورزی گیلانغرب را فرا گرفت

  • افران
شعله‌های آتش‌، مراتع، جنگل و زمین‌های کشاورزی گیلانغرب را فرا گرفت

فرماندار گیلانغرب گفت: بیش از ۱۵۰ هکتار از جنگل‌ها، مراتع و زمین‌های کشاورزی زیر کشت غلات از یکشنبه شب دچار آتش‌سوزی شده است که همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، علی نظری امروز _ دوشنبه بیست و یکم خرداد _ در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مزارع این شهرستان به دلیل پدیده رعد و برق شب گذشته، اظهار کرد: از شب گذشته آتش سوزی وسیعی مراتع جنگل‌ها و مزارع کشاورزی شهرستان گیلانغرب در مناطق جنگلی حیدریه، ویژنان، چله، ناودار، ارتفاعات بیمار و سرکش این شهرستان را فراگرفته و این مناطق همچنان در آتش می‌سوزد.

وی افزود: بیش از ۱۶ ساعت است که همه نیروها با تمام توان و ماشین آلات و تجهیزات در حال مقابله با آتش سوزی هستند، اما سخت گذر بودن برخی از مناطق و وزش باد، مهار آتش را در بیشتر مناطق با مشکل مواجه کرده است.

فرماندار گیلانغرب خاطرنشان کرد: به منظور مهار آتش در نقاط سخت گذر نیاز به وجود بالگرد است که به مرکز استان کرمانشاه درخواست شده است.

نظری ادامه داد: تا این لحظه بیش از ۱۰۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع و ۵۴ هکتار از مزارع گندم و جو مناطق حیدریه، ویژنان و چله طعمه حریق شده است و آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد.

کد خبر 761926

  • خودرو بر هشترود