شمارش آرای انتخابات نظام پرستاری از امشب آغاز می شود

  • lira card

همزمان با برگزاری ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری در سراسر کشور، معاون وزیر بهداشت از برخی شعب اخذ رأی در تهران بازدید کرد.

شمارش آرای انتخابات نظام پرستاری از امشب آغاز می شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، همزمان با ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری در سراسر کشور، سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت و رئیس ستاد اجرایی مرکزی و علیرضا رحیم نیا رئیس هیأت نظارت مرکزی ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری از تعدادی از محل‌های اخذ رأی بازدید کردند.

در این بازدید، معاون وزیر بهداشت در بیمارستان‌های بقیه الله، میلاد، امام خمینی (ره)، فیروزگر و امام حسین (ع) حضور یافته و با مسئولین و ناظرین شعب رأی گیری گفتگو کرد.

در این بازدید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های هیأت مرکزی و هیأت نظارت انتخابات سازمان نظام پرستاری تاکید و از تلاش‌های مسئولان و ناظران صندوق‌های این انتخابات تقدیر شد.

همچنین در این بازدیدها، پرستاران حاضر در شعب رأی گیری از برگزاری روند انتخابات ابراز رضایت کردند.

رئیس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیأت مدیره های شهرستان‌ها و شورای عالی سازمان نظام پرستاری، در حاشیه بازدید از محل‌های اخذ رأی، با اشاره به فعال بودن ۶۵۵ صندوق اخذ رأی در این انتخابات در کشور، از مشارکت ۱۹ هزار پرستار تا قبل از ظهر خبر داد و اظهار داشت: در این دوره ۴۱۷ صندوق ثابت و ۲۳۸ صندوق اخذ رأی سیار در انتخابات فعال هستند که ۴۳ صندوق اخذ رأی در تهران است.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۹۲۰ نفر واجد شرایط کاندیداتوری در انتخابات سازمان نظام پرستاری رقابت می‌کنند، گفت: این تعداد افراد واجد شرایط، برای ۱۵۹ هیأت مدیره که هر کدام ۹ عضو خواهند داشت، کاندیدا شده اند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به آغاز شمارش آرا از امشب، گفت: نتایج اولیه انتخابات بر اساس آئین نامه اعلام می‌شود و پس از رسیدگی به اعتراضات احتمالی، نتایج نهایی اعلام می‌شود.

به گفته وی، انتخابات نظام پرستاری تا ساعت ۲۰ ادامه خواهد داشت.