شکاف بی‌سابقه در اسرائیل از زمان حضور نتانیاهو

شکاف بی‌سابقه در اسرائیل از زمان حضور نتانیاهو

رسانه‌های عبری در شرایط بحرانی فعلی به حمله شدید ائتلاف کابینه بنیامین به هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش این رژیم و شکاف در نهادهای امنیتی آن پرداخته و اعلام کرده‌اند که ایران و حزب‌الله مانع متلاشی شدن ما توسط خودمان نمی‌شوند و از آن بهره می‌برند.

این رسانه‌ها با تشبیه وضعیت حاکم در اراضی اشغالی به یک انسان اعلام کرده‌اند که رژیم صهیونیستی دچار نارسایی شدید قلبی شده و رهبری امنیتی آن به کیسه بوکسی برای ائتلاف حاکم تبدیل شده است.

این رسانه‌ها در ادامه گزارش دادند که ایرانی‌ها و حزب‌الله در حال لذت بردن از این صحنه هستند.

آلون بن داوید، تحلیلگر مسائل نظامی شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در این باره به روزنامه معاریو گفت: رهبری امنیتی به کیسه بوکسی برای گروهی تبدیل شده است که کرسی‌های ائتلاف کابینه را اشغال کرده‌اند.

وی افزود: آغاز درگیری علنی نخست‌وزیر با ارتش در دیدار جمعه گذشته (۲۰ مرداد) تومر بار، فرمانده نیروی هوایی با حدود ۶۰ نفر از نیروهای ذخیره بود که اعلام کردند فعالیت داوطلبانه خود را تعلیق خواهند کرد. ارتش که می‌دانست دیر یا زود این جلسه علنی خواهد شد بیانیه‌ای رسمی در این باره صادر و نسبت به کاهش سطح کارآمدی خود در نتیجه اقدامات جنجالی کابینه هشدار داد.

داوید در این باره ادامه داد: بنیامین نتانیاهو از آنچه منتشر شد خشمگین شد و از ارتش خواست که چنین مساله‌ای را تکذیب کند.

شکاف بی‌سابقه در اسرائیل از زمان حضور نتانیاهو

از زمان سرکار آمدن بنیامین نتانیاهو یک گسست و شکاف بی‌سابقه میان صهیونیست‌ها ایجاد شده است که درپی اصرار کابینه به پیش بردن لایحه جنجالی «اصلاحات قضایی» این شکاف روز به روز درحال عمیق‌تر شدن است طوری که مقامات رسمی و رسانه‌ای رژیم اشغالگر و در راس آنها اسحاق هرتزوگ، رئیس این رژیم بارها نسبت به خطر فروپاشی رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند.

با تصمیم کابینه تندرو بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای پیش بردن لایحه جنجالی تغییرات قضایی، علاوه بر تظاهرات گسترده در سراسر اراضی اشغالی طی روزها و هفته‌های گذشته شمار قابل توجهی از نیروهای ذخیره ارتش این رژیم نیز به مخالفان نتانیاهو ملحق شده‌اند و تمرد نظامیان همچنان ادامه دارد.

اعتراضات علیه نتانیاهو همچنین به بخش‌های دیگر از جمله پزشکان، بخش اقتصادی، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها کشیده شده است.

به‌رغم مخالفت‌های شدید با این طرح، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی است که هدف آن ایجاد توازن بین قوه‌ها از طریق کاهش اختیارات دادگاه عالی به نفع پارلمان است. اما منتقدان بر این باورند که این اقدام راه را برای سوء استفاده از قدرت باز می‌کند، در حالی که اپوزیسیون این طرح را گامی برای تضعیف استقلال دستگاه قضایی می‌داند که در نهایت دادگاه عالی رژیم صهیونیستی را تابع خواسته‌های سیاستمداران می‌کند.