صادرات بیش از ۶۳ هزار دستگاه کامیون کالا از مرزهای کرمانشاه

  • افران
صادرات بیش از ۶۳ هزار دستگاه کامیون کالا از مرزهای کرمانشاه

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از صادرات بیش از ۶۳ هزار دستگاه کامیون کالا از مرزهای کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، علی‌اصغر عباس‌زاده عصر امروز _ دوشنبه بیست و یکم خرداد _ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دو ماهه نخست از سال جاری ۶۳ هزار و ۷۴۰ دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی با انجام تشریفات گمرکی، کالای خود را از طریق گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کردند.

وی افزود: از این تعداد کامیون عبوری حامل کالای صادراتی از حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با تردد ۲۹ هزار و ۵۹۹ دستگاه بیشترین سهم کامیون‌های حامل کالای صادراتی را در بین گمرکات استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه سهم گمرک خسروی از کامیون‌های حامل کالای صادراتی در دو ماهه نخست سال جاری از گمرکات استان کرمانشاه را ۱۲ هزار و ۳۳ دستگاه و تعداد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی از گمرکات سومار را ۱۱ هزار و ۶۵۷ دستگاه در این مدت عنوان کرد.

عباس‌زاده تعداد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی از گمرک شوشمی را ۴ هزار و ۳۴۹ دستگاه و از گمرک شیخ صله را ۶ هزار و ۱۰۲ دستگاه عنوان کرد.

وی حجم کالاهای صادراتی توسط این تعداد کامیون را یک میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۷۵ تن به ارزش ۵۶۸ میلیون و ۵۷۳ هزار دلار عنوان کرد و گفت: عمده کالاهای صادراتی را میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره‌بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف است.

کد خبر 761913

  • خودرو بر هشترود