صادرات نفت از ۱.۴ میلیون بشکه عبور کرد

صادرات نفت از ۱.۴ میلیون بشکه عبور کرد

داود منظور معاون رئیس جمهور و در نشست علنی امروز یکشنبه (۲۲ مرداد) شورای اسلامی در دفاع از لایحه دو فوریتی ، گفت: این لایحه اصلاحیه کوتاهی است که ناظر به برخی ایرادات اجرایی کوچک قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور است تا بتوانیم قانون را سریع و کامل اجرا کنیم.

وی افزود: این لایحه به روان شدن اجرای قانون بودجه امسال کمک می کند. اگر این لایحه امروز تصویب شود بهتر از فرداست؛ چون ما با قانون بودجه زندگی می کنیم خصوصا در بخش های سلامت، آموزش، بازنشستگان، و توسعه زیرساخت ها.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از پیشنهادهای این لایحه در خصوص فروش نفت است در قانون موجود، مجلس دولت را مکلف کرد روزانه ۱.۴ میلیون بشکه نفت صادر کند اما تاکنون بر اساس اعلام وزارت نفت میزان صادرات از ۱.۴ میلیون بشکه عبور کرده است لذا می خواهیم مازاد ظرفیت تولید نفت را صادر کرده و منابع آن را صرف تکمیل زیرساخت ها و همچنین بازپرداخت بخشی از بدهی های دولت به صندوق تأمین اجتماعی کنیم تا از ظرفیت صادرات نفت در شرایط تحریمی حداکثر استفاده را ببریم.

صادرات نفت از ۱.۴ میلیون بشکه عبور کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مورد دیگری که در این لایحه دو فوریتی اصلاحاتی است که نیاز است در جداول ۷، ۸ و ۹ قانون بودجه اجرا شود در این جداول، برخی ردیف بودجه دستگاه ها، نشان دار شده و تنها به یک دستگاه اختصاص یافته است این مورد در کمیسیون تلفیق بودجه امسال در لایحه اعمال شده بود؛ در حالی که این ردیف بودجه ها بعضا به ۳ یا ۴ دستگاه اختصاص دارد لذا درخواست می کنم این ردیف بودجه ها اصلاح شود.

پیشنهاد فر نیوز
۱۳۰۰نفر دستیار تخصصی در مرحله‌ی تکمیل ظرفیت پذیرش خواهند شد

منظور تصریح کرد: مورد دیگر پیشنهاد اصلاح مالیات اعضای هیأت علمی و قضات است؛ در قانون فعلی بودجه مالیات اساتید دانشگاه ها و قضات پلکانی شده است که سبب نارضایتی در میان اعضای هیأت علمی شده و برخی از آنها ترجیح می دهند ترک خدمت کنند. لذا از نمایندگان می خواهم به دو فوریت آن رأی دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *