صنعت گردشگری از محورهای اساسی توسعه استان اصفهان است

صنعت گردشگری از محورهای اساسی توسعه استان اصفهان است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: محورهای اساسی توسعه استان اصفهان حول محور گردشگری و شرکت‌های دانش‌بنیان تنظیم شده است و شهرداری‌ها می‌توانند نقش مؤثری در این حوزه ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، مهران زینلیان شامگاه _سه‌شنبه سی‌ام آبان_ در گردهمایی شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان که در تالار شهروند برگزار شد، با بیان اینکه اینگونه نشست‌ها درواقع توقف‌گاه‌هایی برای نگاه به عملکردهای گذشته است تا بتوانیم بر اساس این نگاه برای آینده تصمیمات بهتری بگیریم، اظهار کرد: محورهای اساسی توسعه استان اصفهان حول محور گردشگری و شرکت‌های دانش‌بنیان تنظیم شده است که سهم خدمات در بخش برنامه‌های این استان حدود ۷۰ درصد، در بخش صنعت ۲۵ درصد و کشاورزی ۵ درصد است.

وی با تاکید بر بحث خدمات افزود: شهرداری‌ها می‌توانند نقش مؤثری در این حوزه ایفا کنند، همچنین نیازها و زیرساخت‌های استان در حال حرکت به این سمت است که نتیجه آن را نیز در این حوزه‌ها مشاهده خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن موضوع ارزشیابی توسط شهرداری‌های استان تصریح کرد: در این ارزشیابی‌ها شاخص‌هایی وجود دارد که می‌تواند به حرکت شهرداری‌ها در مسیر بهتر کمک کند.

زینلیان با اشاره به ۷۶ شاخص حول هشت محور در حوزه‌های شهرسازی، مالی، خدمات شهری، فن‌آوری، عمرانی، اداری و فرهنگی و گردشگری در این ارزشیابی گفت: در حوزه شهرسازی و خدمات شهری، شاخص تدوین برنامه پنج ساله شهری یا بحث هوشمندسازی، سامانه‌های مختلف خدمات به شهروندان و حمل و نقل و ترافیک، می‌طلبد تا شهرداری‌های استان مطالعات گسترده و تخصصی در این زمینه داشته باشند.

پیشنهاد فر نیوز
برگزاری تمرین پرسپولیس در حضور ۲ میهمان

وی ادامه داد: انتظار می‌رود هر شهری برنامه‌های خاص و منحصر به فرد خود را در حوزه‌های مختلف در یک برندینگ قرار دهد و هر شهر یک برند خاص برای خود داشته باشد که البته این اتفاق هم در این بخش میسر شده است.

کد خبر 706037

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *