ضرورت تشکیل جلسات شورای شهر و تمکین اعضا از قانون
ضرورت تشکیل جلسات شورای شهر و تمکین اعضا از قانون

فرماندار کرمانشاه تاکید کرد: فرماندار کرمانشاه: درصورت تشکیل نشدن جلسه شورای شهر تا پایان دی ماه گزارش تخلف غایبین به شورای حل اختلاف ارسال می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فضل الله رنجبر در تشریح اختلافات بین شورای شهر و شهردار کرمانشاه گفت: بعد از انتخاب شهردار کرمانشاه اختلافی در بین اعضای […]

فرماندار کرمانشاه تاکید کرد:

فرماندار کرمانشاه: درصورت تشکیل نشدن جلسه شورای شهر تا پایان دی ماه گزارش تخلف غایبین به شورای حل اختلاف ارسال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فضل الله رنجبر در تشریح اختلافات بین شورای شهر و شهردار کرمانشاه گفت: بعد از ضرورت تشکیل جلسات شورای شهر و تمکین اعضا از قانونانتخاب شهردار کرمانشاه اختلافی در بین اعضای شورا در خصوص عدم حضور شهردار در جلسات، انجام برخی کار‌ها و پروژه‌ها بدون مصوبات شورا و عدم سکونت شهردار در کرمانشاه پیش آمد.

وی افزود: اعضای شورا درخواست حضور شهردار در جلسات رسمی شورای شهر دارند و از طرفی شهرداری نیز با دخالت شورا در امورات اداری و کارکنان شهرداری و کارشکنی در برخی پروژه‌ها مخالف است.

فرماندار کرمانشاه اظهار داشت: پس از انتخاب هیات رئیسه جدید شورای شهر این اختلافات تشدید شد و جلسات شورای شهر به دلیل اختلاف بین اعضا کمرنگ برگزار شد و در برخی موارد از رسمیت افتاد.

رنجبر خاطرنشان کرد: با توجه به معطل ماندن لوایح و طرح‌ها در کمیسیون‌های شورا، فرمانداری از اعضای شورا دعوت کرد که جلسه‌ای تشکیل دهند که در این جلسه تنها ۷ نفر حضور پیدا کردند و ۴ نفر غایب بودند در صورتی که برای رسمیت یافتن جلسه باید حداقل ۸ عضو شورا حضور داشته باشند.

وی افزود: با این وجود فرمانداری از شورای شهر درخواست کرده است که تا پایان دی ماه جلسه رسمی تشکیل دهند و لوایح و طرح‌ها در کمیسیون مربوطه بررسی شود که در غیر این صورت گزارش تخلف غایبین رسیدگی می‌شود.

فرماندار کرمانشاه تصریح کرد: در شرایط دشوار اقتصادی و بیماری کرونا که مشکلات اقشار مختلف مردم را مضاعف کرده است هرگونه فرصت سوزی ومعطل ماندن امور نه تنها قابل قبول نیست بلکه با عوامل بر هم زننده نظم و انصباط در انجام کارها با جدیت برخورد می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ثبت یک مورد فوت دیگر بر اثر ابتلا به کرونا

رنجبر اظهار داشت: همانطور که به اعضای شورای شهر موارد را متذکر شده ایم، همواره تاکید داشته ایم که شهردار هم باید به قانون تمکین کند و در جلسات رسمی شورا حضور داشته باشد.