طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهرهای استان آغاز شد

  • افران
طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهرهای استان آغاز شد

در راستای حفظ حقوق شهروندی و ارتقای امنیت و آرامش شهروندان استان، طرح جمع آوری سگ های ولگرد با دستور استاندار کرمانشاه در سطح شهرهای استان در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه پرسه زدن سگ‌های ولگرد در سطح شهر کرمانشاه و برخی از شهرهای استان به یک دغدغه عمومی تبدیل شده و بسیاری از مردم خواستار جمع‌آوری آنها شده بودند.

استاندار کرمانشاه در راستای پاسخ به این مطالبه مردمی و با هدف تأمین امنیت شهروندان بویژه کودکان، زنان و سالمندان و با توجه به گلایه‌های مکرر مردم و گزارش‌های نگران کننده‌ای گزیدگی کودکان توسط سگ‌های ولگرد، طی چند مرحله به متولیان شهری دستور داد که در نهایت این دستور در قالب طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از هفته جاری آغاز شده است.

در این طرح، سگ‌های ولگرد سطح شهرها که آرامش و امنیت جسمی شهروندان را با مخاطره مواجه کرده و در مواردی به شهروندان حمله کرده‌اند، به صورت زنده گیری جمع‌آوری می‌شوند.

محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه در حاشیه پیگیری اجرای طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و بلاصاحب، تلاش برای این اقدام را بسیار ضروری و در راستای ارتقای امنیت و آرامش شهروندان عنوان کرد و اظهار داشت: قبلاً برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد اقداماتی انجام شده بود اما متأسفانه به دلایل مختلف کار دنبال نشد و دوباره شاهد حضور سگ‌های ولگرد در شهر کرمانشاه و دیگر شهرهای استان هستیم که این موضوع مانع از آرامش روحی و روانی شهروندان به ویژه کودکان عزیز می‌شود.

وی با تشکر از دستگاه‌های ذیربط برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در شهر کرمانشاه ادامه داد: چند روزی است که این دستگاه‌ها به صورت شبانه روز برای این موضوع تلاش می‌کنند که از زحمات آنها تشکر می‌کنیم و امیدواریم با اجرای این کار، آرامش بیشتری برای شهروندان ما فراهم شود.

صحرایی علاوه بر اقدام برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد، فرهنگ سازی را ضروری دانست و گفت: ترحم کردن به حیوانات نباید مزاحمت برای زندگی و آرامش انسان‌ها را به دنبال داشته باشد و ما باید همواره به این نکته توجه کنیم که هیچ چیزی معادل و هم ارزش جان و آرامش انسان‌ها نیست.

وی ادامه داد: در عین رسیدگی به محیط زیست، حیوانات و گیاهان؛ باید اولویت همه ما ایجاد آرامش برای همشهریان به ویژه برای کودکان باشد از این رو این کارها باید با قوت و جدیت ادامه پیدا کند.

استاندار کرمانشاه ز همشهریان خواست که برای حفظ بهداشت، محیط زیست و امنیت روحی و جسمی مردم با این گونه طرح‌ها همراهی داشته باشند.

وی با اشاره به اخبار منتشر شده در چند روز پیش مبنی بر گزیده شدن و مرگ یک کودک معصوم توسط یک سگ دچار بیماری هاری در یکی از شهرهای ایران، این گونه مسائل را بسیار دردناک و در عین حال برهم زدن آرامش شهروندان عنوان کرد و گفت: در عین اینکه یک کودک و طفل معصومی به خاطر گزیدگی یک سگ دچار هاری، جان و عمر شیرین خود را از دست می‌دهد علاوه بر اینکه این مسائل بسیار دردناک است از سوی دیگر باعث از بین رفتن آرامش روحی و فکری در جامعه می‌شود.

صحرایی بیان داشت: همشهریان عزیزی که مراقبت از حیوانات برای آنها مهم است باید به این فکر کنند که جان یک کودک بسیار باارزش تر و مهم‌تر است و خانواده‌ها در جامعه نباید به خاطر بی توجهی بعضی از افراد دچار آسیب روحی و روانی شوند.

وی در پایان از فرمانداران استان نیز خواست که این طرح را در شهرستان‌های خود دنبال و پییری کنند.

کد خبر 764810

  • خودرو بر هشترود
  • خرید پمپ حلزونی