طرح نهضت ملی مسکن در استان سرعت خوبی پیدا کرده است/ باند فرودگاه کرمانشاه تابستان امسال آماده می‌شود

استاندار کرمانشاه:

 

طرح نهضت ملی مسکن در استان سرعت خوبی پیدا کرده است/ باند فرودگاه کرمانشاه تابستان امسال آماده می‌شود

استاندار کرمانشاه در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن در استان سرعت خوبی دارد، گفت: در حال حاضر کارهای احداث باند جدید فرودگاه استان هم در دست پیگیری است و امیدواریم این باند جدید را تابستان امسال تحویل بگیریم.

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار) محمدطیب صحرایی روز چهارشنبه در دیدار محمدعلی زهره‌ای، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکلات متعدد استان کرمانشاه گفت: حقیقت این است که کرمانشاه با یک حجم نیازمندیهای متراکم که طی دهه‌های گذشته انباشته شده، مواجه است.

وی افزود: قطعا رفع این نیازمندی‌های متراکم زمان بر است، ما وارث این وضعیت هستیم و باید برای بهبود و اصلاح آن تلاش کنیم.

وی به مشکلات حوزه راه استان اشاره و تصریح کرد: در حوزه کنگاور و اسلام آبادغرب مشکلاتی در حوزه راه داریم که باید مرتفع شود، اما یکی از پروژه های مهم ما قطعه ۲۱ کیلومتری در مسیر بزرگراه کربلا است.

وی افزود: این بزرگراه از تهران تا مرز خسروی ادامه دارد و فقط در یک بخش از مسیر، قطعه ۲۱ کیلومتری باقی مانده که مسیر در این قسمت باریک شده و مشکلاتی برای تردد ایجاد کرده است.

صحرایی گفت: زیرساخت‌های این قطعه از مسیر انجام شده و فقط روکش آن مانده و چندین بار این مسئله را مکتوب به وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده ایم و امیدواریم با همکاری وزارت، این قطعه از مسیر تا پیش از اربعین تکمیل شود.

باند فرودگاه کرمانشاه تابستان امسال تحویل می شود/ برای تکمیل نواقص مسیر راه آهن کرماشاه هزار میلیارد تومان نیاز داریم

استاندار کرمانشاه به وضعیت فرودگاه کرمانشاه هم اشاره و تصریح کرد: متاسفانه فرودگاه را با یک باند غیرقابل استفاده تحویل گرفتیم و متوجه شدیم بهسازی باند به دلایل غیرمعقول سیاسی به تاخیر افتاده و این امر موجب شده امروز استان کرمانشاه که قطب غرب کشور است، از این فرودگاه بهره چندانی نداشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر باند فعلی قابلیت استفاده برای هواپیماهای بزرگ را نداشته و همین امر موجب محدود شدن پروازها شده است.

صحرایی گفت: در حال حاضر کارهای احداث باند جدید در دست پیگیری است و امیدواریم این باند جدید را تابستان امسال تحویل بگیریم.

استاندار کرمانشاه به وضعیت راه آهن کرمانشاه هم اشاره و تصریح کرد: متاسفانه راه آهن ملایر-کرمانشاه هم افتتاح نمایشی داشته و این پروژه تکمیل نشده به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: این عدم تکمیل مسیر ریلی موجب شده، قطار در نقاطی از مسیر نتواند با سرعت بیش از ۶۰ کیلومتر حرکت کند و همین کندی حرکت قطار موجب شده مردم استقبال چندانی نداشته باشند.

استاندار کرمانشاه گفت: برای تکمیل این پروژه هم هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که امیدواریم مسئولین وزارت راه در این زمینه کمک کنند.

صحرایی گفت: پروژه راه آهن کرمانشاه-خسروی هم متاسفانه سرعت خوبی ندارد و این درحالیست که این پروژه از اهمیت بالایی برای کشور برخوردار است، چرا که با رسیدن به مرز خسروی، طرف عراقی هم مشتاق است خط راه آهن خانقین را تا مرز خسروی ادامه دهد و در این صورت دو مرکز کشور ایران و عراق با خط ریلی در فاصله‌ای بسیار نزدیک به هم متصل می شوند که در انجام تبادلات اقتصادی دو کشور بسیار اثرگذار خواهد بود.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به هم افزایی مطلوب در استان برای انجام و پیگیری کارها و پروژه ها گفت: در این زمینه آماده هرگونه همکاری با وزارت راه وشهرسازی هستیم تا بتوانیم پروژه‌های این حوزه را هرچه سریعتر پیش ببریم.

وی افزود: زمانی که به استان آمدیم تنها ۱۰ درصد زمین های مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن تامین شده بود، اما در حال حاضر در برخی شهرستان‌ها بیش از نیاز زمین تامین کرده‌ایم و ساخت و ساز سرعت خوبی پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: انتظار داریم با توجه به هم افزایی خوب استان، وزارت راه هم کمک کند تا بتوانیم هرچه سریعتر طرح بزرگ نهضت ملی مسکن و سایر پروژه‌های حوزه راه و مسکن را در استان پیش برده و اجرایی کنیم.