ظرفیت پذیرش در کنکور امسال اعلام شد

ظرفیت پذیرش در کنکور امسال اعلام شد

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش از پذیرش ۱۷۷ هزار و ۱۹۲ نفر داوطلب کنکور ۱۴۰۲ در رشته‌های با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خبر داد.

به گزارش فریاد، دکتر علی صدر در نشست خبری با رسانه‌ها که به منظور جزئیات اعلام نتایج کنکور در ساختمان مرکزی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، به ظرفیت پذیرش در آزمون امسال دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ظرفیت پذیرش در رشته‌های با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تعداد ۱۷۷ هزار و ۱۹۲ نفر است.
وی در ادامه به ظرفیت پذیرش در دو رشته پزشکی و دندانپزشکی در کنکور ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود: در مجموع ۱۳ هزار و ۱۶۱ نفر در این دو رشته پذیرش می‌شوند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۱۰۱ نفر در پزشکی و ۲۰۶۰ نفر در دندانپزشکی پذیرفته می‌شوند.
به گفته سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش، امسال برای دانشگاه فرهنگیان در مجموع ۳۰ هزار و ۴ نفر ظرفیت اختصاص داده شده است. بیشترین ظرفیت پذیرش مربوط به گروه علوم تجربی با ۵۸ هزار و ۷۷۴ نفر است. پس از آن گروه ریاضی با ۵۶ هزار و ۴۹۵ نفر ظرفیت در رده بعدی قرار دارد.
وی تاکید کرد: همچنین در گروه علوم انسانی ۵۱ هزار و ۳۹۴ نفر پذیرفته می‌شوند. در گروه زبان‌های خارجی ۴ هزار و ۲۷۸ نفر و در گروه هنر هم ۶ هزار و ۲۵۱ نفر پذیرفته می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت:15:02

نظرات