عالمان، مرزداران دین خدا هستند

  • افران
عالمان، مرزداران دین خدا هستند

امام جمعه کرمانشاه گفت: علما برای اینکه در جامعه نافذ و نافع شوند وظایف مهمی بر دوش دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها عمل به علم است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام حبیب الله غفوری شامگاه _دوشنبه بیست‌وچهارم اردیبهشت_ با حضور در منطقه اورامانات و دیدار با حاج ماموستا ملأ قادر قادری و جمعی از روحانیون اهل سنت منطقه، اظهار کرد: علما برای اینکه علمشان در جامعه نافذ و نافع شود وظایف مهمی بر دوش دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها عمل به علم است.

وی با بیان اینکه تبلیغ دین بر عهده علما قرار گرفته و مسیر هدایتگری مسیری دشوار است، افزود: لقمه پاک و تربیت صحیح انسان را به کسب علم سوق می‌دهد، در این مسیر باید صبر داشت و دیگران را نیز به صبر دعوت کرد. پاسداری از مرزهای دین خدا بر عهده علما قرار داده شده است و دلیل این مهم آن است که آن‌ها در مسیر انبیای الهی گام برداشته‌اند.

امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر اینکه هدایتگری بسیار دشوار است، عنوان کرد: خداوند متعال به پیامبر اکرم (ص) فرمود که اینگونه نیست شما هرکه را بخواهید هدایت کنید، این خداوند است که هدایت می‌کند.

حجت‌الاسلام غفوری با اشاره به اینکه برای توفیق هدایتگری باید با توکل بر خدا و توسل بر پیامبر اکرم (ص)، اهل بیت و ائمه عصمت و طهارت (ع) پیش رفت، تصریح کرد: اگر عالم در عمل به علم خود پیش‌قدم باشد، توفیق او در هدایتگری افزون می‌شود؛ عالمی که اهل خداترسی باشد و خودش به دستورات خدا عمل کند، علم او به جامعه سرایت می‌کند.

وی با بیان اینکه هر کلمه از تعلیم و تعلم صدقه جاریه است، گفت: عالمان نسبت به عموم جامعه در سطح بالاتری قرار دارند و دارای شأن و منزلت برتری هستند.

کد خبر 753390

  • تعمیر یخچال در اصفهان