عزم ایمیدرو و وزارت صمت برای تحول بخش صنعت و معدن کشور

محمد رضا موثقی نیا، رئیس هیات عامل ایمیدرو صبح امروز ضمن بازدید از معدن و کارخانه مجتمع طلای زرشوران از عزم ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحول بخش صنعت و معدن کشور و نیز تکمیل پروژه های نیمه تمام خبر داد.

وی طی این برنامه، ابتدا پس از حضور در گلزار شهدای روستای زرشوران، به همراه حسام مقدمعلی، معاون سازمان، خدایار کریم نژاد مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، حجت الاسلام مصطفی کوهی، امام جمعه شهرستان تکاب، اسماعیل حیدری آزاد، فرماندار تکاب و عبدالحمید سرتیپی رئیس سازمان صمت استان آذربایجان غربی از بخش های مختلف معدن و کارخانه تولید شمش طلا در مجتمع طلا زرشوران دیدن کرد.

موثقی نیا طی این بازدید، “اتاق نقره” و “سایت پسماند” را در مجتمع طلای زرشوران افتتاح کرد. وی در آئین افتتاح این دو طرح اظهار کرد: افتتاح برداری از اتاق نقره، و ایجاد زیرساخت های لازم برای تولید این محصول، نقره از محصول فرعی تبدیل به محصول اصلی در این مجتمع شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین طی نشست با مقامات و مسئولان محلی در مجتمع طلا زرشوران تصریح کرد: در حال حاضر اشتغالزایی مستقیم بخش معدن در شهرستان تکاب بیش از ۲۵۰۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم بین ۳ تا ۴ هزار نفر است که برای رشد هرچه بیشتر اشتغال در این بخش تلاش خواهیم کرد.

موثقی نیا افزود: در این مجتمع توانمندی افزایش تولید سالانه شمش طلا به ۱۵۰۰ کیلوگرم وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین بودجه لازم برای فاز ۲ این مجتمع پیش بینی و تامین شده است. موثقی نیا در عین حال گفت: با توجه به اکتشافات صورت گرفته، این مجتمع پتانسیل بالایی برای توسعه های آتی دارد.

نوشته عزم ایمیدرو و وزارت صمت برای تحول بخش صنعت و معدن کشور اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.