علت پرسپولیسی شدن یاسین سلمانی لو رفت

علت پرسپولیسی شدن یاسین سلمانی لو رفت

در شروع تابستانی فوتبال ایران، هافبک سابق تیم سپاهان و کاپیتان تیم امید، با یک قلب قرمز در استوری جدید خود به ماجرای پیوستن به تیم پرسپولیس قوت بخشید. یاسین سلمانی با این استوری همه را به این تصور انداخت که به زودی پرسپولیسی خواهد شد اما… محمدحسین زادگان، مسعود ریگی و شهاب زاهدی با نظر مستقیم یحیی گل محمدی خریداری شدند و سعید و مهاجم گلزن خارجی نیز در دستور کار باشگاه برای تابستان قرار گرفت. همه این موارد دست به دست هم داد که یاسین سلمانی مذاکره با استقلال، گل گهر سیرجان و … را در نظر بگیرد اما اعلام کند اولویتش بازی در خارج از کشور است. اما چه شد که در نهایت یحیی گل محمدی با وجود ترافیک شدید در خط میانی رضایت داد یاسین سلمانی قرمزپوش شود؟

دلیل اول؛ ضربه کاری به استقلال!

استقلال جواد نکونام تابستان جاری را به شکلی عجیب و بدون خریدهای آنچنانی پشت سرگذاشت در حالی که رافائل سیلوا، عارف غلامی، محمد محبی و مهدی قایدی را از دست داد! پس از کوچ امیرحسین حسین زاده به تراکتور تبریز، همه امید نکونام و استقلالی ها به خرید یاسین سلمانی برای تقویت این تیم بود. یحیی گل محمدی هم این موضوع را خوب می دانست، بنابراین یاسین سلمانی را خرید تا دست نکونام خالی تر بماند! باتوجه به اینکه استقلال با مشکل وینگر و هافبک تهاجمی روبروست و بالاجبار از جعفر سلمانی در پُست وینگر چپ و کوین یامگا در وینگر راست استفاده می کند، بنابراین خرید یاسین سلمانی خیلی به این تیم کمک می کرد اما یحیی گل محمدی جلوی آن را گرفت!

دلیل دوم؛ او سهمیه بزرگسال را اشغال نمی کند

بر اساس اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران، محمدرضا کشوری‌فرد در نامه‌ای به باشگاه‌ها دستورالعمل ثبت قراردادها برای فصل آینده را ابلاغ کرد. براین اساس تعداد بازیکنان لیگ برتر در لیگ بیست و سوم بدین ترتیب اعلام شد؛

*تعداد بازیکنان بزرگسال (سن آزاد) : ۱۹ نفر

*تعداد بازیکنان زیر ۲۳ سال ۱۳۷۹/۱۰/۱۱ به بعد: ۶ نفر

*تعداد بازیکنان زیر ۲۱ سال ۱۳۸۱/۱۰/۱۱ به بعد: ۶ نفر

*سهمیه بازیکنان خاص فاقد محدودیت سنی: ۶ نفر (این سهمیه ۶ نفره تحت عنوان (سایر بازیکنان) برای بازیکنان سرباز، قرضی، تیم ب و آکادمی (بازیکنان زیر ۲۱ سال و زیر ۱۹ سال باشگاه) اختصاص می‌یابد که فاقد محدودیت سنی است.

از آنجایی که یاسین سلمانی جزو سهمیه زیر ۲۳ سال محسوب شده و سهمیه بزرگسالان پرسپولیس را پُر نمی کند، از نظر یحیی گل محمدی خرید بی دردسری تلقی شد.

دلیل سوم؛ پا به سن گذاشتن سروش رفیعی و وحید امیری

سروش رفیعی هافبک تهاجمی پرسپولیس وارد ۳۳ سالگی شده و وحید امیری مهاجم سایه این تیم نیز ۳۵ ساله است. بنابراین هر آن احتمال دارد یکی از این دو در حین مسابقات مصدوم شوند و نیاز به یک نیروی جوان و کمکی برای جایگزینی دارند. پُست اصلی یاسین سلمانی هافبک تهاجمی است اما قادر است به عنوان مهاجم سایه نیز بازی کند. در واقع یاسین سلمانی در فصل جدید ذخیره سروش رفیعی است اما می تواند در مواقع لازم به جای وحید امیری به میدان رفته و در کنار مهاجم نوک پرسپولیس نیز بازی کند.

دلیل چهارم؛ وارث مهدی ترابی

تکنیکی ترین بازیکن حال حاضر پرسپولیس مهدی ترابی است. هافبک شماره ۹ پرسپولیس که فصل گذشته را با کمی نزول آغاز کرد اما وقتی در نیم فصل دوم اوج گرفت توانست این تیم را به عنوان قهرمانی برساند. ستاره پرسپولیس از تکنیک، قدرت دریبل زنی و نیروی تهاجمی فوق العاده ای برخوردار است اما ذخیره جوانی ندارد. امید عالیشاه هم بیشتر در سمت راست و به عنوان جانشین سعید صادقی بازی می کند و به همین خاطر یاسین سلمانی گزینه جالبی برای جانشینی مهدی ترابی محسوب می شود. سلمانی به عنوان کاپیتان تیم امید این پتانسیل را دارد که در آینده ای نزدیک تبدیل به یک مهدی ترابی دیگر برای پرسپولیس شود…

علت پرسپولیسی شدن یاسین سلمانی لو رفت