عملیات اجرایی شرکت پتروشیمی بعثت کردستان در بیجار آغاز شد

عملیات اجرایی شرکت پتروشیمی بعثت کردستان در بیجار آغاز شد

عملیات اجرایی شرکت پتروشیمی بعثت کردستان با حضور وزیر صمت در بیجار کلنگ‌زنی و آغاز شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی صمت کردستان، همزمان با سفر رئیس‌جمهور به استان کردستان، امروز _جمعه دوازدهم آبان_ با حضور معاون وزیر صمت، عملیات اجرایی شرکت پتروشیمی بعثت در بیجار کلنگ‌زنی و آغاز شد.

بختیار خلیقی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان در مراسم آغاز عملیات اجرایی شرکت پتروشیمی بعثت کردستان، گفت: برای احداث مجموعه پتروشیمی بعثت بیجار ۷۵۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با آغاز عملیات اجرایی این پروژه برای ۸۰۰ نفر اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود، اظهار کرد: ظرفیت سالانه این پروژه ۵۰۰ هزار تن ترفتالیک و ۵۰۰ هزار تن پلی‌اتیلن ترفتالات انبساطی است.

وی با اشاره به اینکه محصولات تولیدی این شرکت در صنایع تولید الیاف نساجی به کار برده می‌شود، افزود: برای اجرای این طرح ۷۵۰ میلیون یورو معادل ۳۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد که با مشارکت بانک‌های ملت، سپه، ملی، تجارت و صادرات قرار است این حجم از سرمایه گذاری انجام شود.

به گزارش ایمنا، رئیس‌جمهور و وزیران دولت از روز پنجشنبه در قالب دومین سفر استانی به استان کردستان سفر کرده‌اند که در این سفر دو روزه تعدادی از پروژه‌های کلان همچون راه‌آهن سنندج – همدان و فرودگاه سقز به بهره‌برداری رسیدند.

کد خبر 701236