عملیات طوفان الاقصی تا تحقق اهداف ادامه می‌یابد

عملیات طوفان الاقصی تا تحقق اهداف ادامه می‌یابد

سرزمین‌های اشغالی روز شنبه را با عملیات غافلگیرانه « » در و شهرک‌های صهیونیست نشین مجاور نوار غزه آغاز کرد. در عملیاتی دقیق موفق به نفوذ به شهرک‌های صهیونیست نشین شدند که در نتیجه آن صدها صهیونیست کشته و زخمی شدند. قطعا این عملیات اهدافی را تعیین کرده و برای تحقق این اهداف آغاز شده است. گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های عبری نشان می‌دهد که رعب و وحشت در همه نقاط سرزمین‌های اشغالی حاکم است و «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی وضعیت حاکم را وضعیت جنگی توصیف کرده است.

در همین زمینه و در راستای تشریح ابعاد عملیات طوفان الاقصی و تبیین اهداف آن، «محفوظ منور»، مسئول روابط خارجی جنبش جهاد اسلامی در بیروت به پرسش‌های مطرح شده پاسخ داده است:

ابعاد عملیات «طوفان الاقصی» و تفاوت آن با عملیات‌هایی که در گذشته انجام شدند را چگونه اریابی می‌کنید؟

عملیات‌های گذشته غالبا عملیات دفاعی بودند حتی عملیات «شمشیر قدس» که در آن موشک شلیک کردیم صرفا ماهیت دفاعی داشت و هیچ گونه حمله نظامی زمینی انجام نشد. بنابراین تفاوت بزرگی بین این عملیات با موارد مشابه در گذشته وجود دارد. هنگامیکه رزمندگان از موانع مرزی عبور کرده و وارد سرزمین‌های اشغالی شدند و به پایگاه‌های دشمن حمله می‌کنند، نشان می‌دهند که تفاوت بزرگی نسبت به ساز و کارهای گذشته وجود دارد. اهمیت این عملیات صرفا برای آن نیست که حمله‌ای صورت گرفته و یا به پایگاه‌های اسرائیل دست یافته‌ایم بلکه از باب التیام بخشیدن به پرونده اسراست. پرونده اسرا برای مردم فلسطین بسیار حساس و مهم است و امید می‌رود که دستاوردی در این زمینه حاصل شود.

اهداف عملیات طوفان الاقصی و نحوه تحقق آنها را چگونه تبیین می‌کنید؟

پیشنهاد فر نیوز
دستگیری عامل تیراندازی در اصفهان

این عملیات در پاسخ به تمام جرایم و جنایتهایی بوده است که اسرائیل در تمام این مدت علیه مردم فلسطین و مقدسات چه در سطح انسانی و یا در سطح معابد مرتکب شد. به نظر من عملیات طوفان الاقصی در این زمینه موفق عمل کرده و هدف خود را محقق کرده و برای آینده نیز بازدارندگی لازم را ایجاد خواهد کرد تا جایی که اگر این رژیم بخواهد دوباره مرتکب چنین جنایت‌هایی در آینده شود، بارها و بارها به عواقب آن خواهد اندیشید.

دومین هدف و دستاورد آتی عملیات طوفان الاقصی این است که می‌توانیم امیدوار به آزادی اسرایمان باشیم به گونه‌ای که تعداد اسرای اسرائیلی که اکنون نزد مقاومت وجود دارد به تعدادی است که بتواند آزادی‌بخش اسرای ما از زندان‌های رژیم اشغالگر باشد و ما می‌توانیم از هم اکنون به اسرای خود این نوید را بدهیم که شما در آستانه آزادی قرار دارید هر چند ممکن است زمان ببرد.

سومین هدف و پیام این عملیات برای کشورهایی است که به دنبال عادی سازی با رژیم اشغالگر قدس هستند. طوفان الاقصی این پیام را به تمام کشورهای عادی ساز ارسال کرد که این رژیم و ارتش آن که در دفاع از خود و به اصطلاح شهروندانش عاجز است نخواهد توانست از رژیم‌های حاکم در کشورهای دیگر حمایت و حفاظتی داشته باشد. بنابراین به آغوش ملت و پایگاه‌های مردمی باز گردید، این مردم هستند که می‌توانند از کشورهای اسلامی و تمام حقوق مسلمانان و ملت‌های عربی دفاع کنند، نه اسرائیل و یا هر رژیم سلطه‌گر دیگری.

عملیات طوفان الاقصی تا تحقق اهداف ادامه می‌یابد

رزمندگان مقاومت در عملیات طوفان الاقصی تصاویر و ویدئوهایی از لحظه اسارت صهیونیست‌ها منتشر کردند که می‌توان گفت اقدامی متفاوت نسبت به گذشته بوده است. هدف از این اقدام چه بوده است؟

پیشنهاد فر نیوز
افراد دیابتی چه خدماتی از صندوق بیماری‌های خاص دریافت می کنند

پخش تصاویر و ویدئوها هم بخشی از عملیات نظامی است و به همین دلیل این ویدئوها و فیلم‌ها که مقاومت در حین اجرای عملیات ضبط و پخش کرده است نشان می‌دهد که رژیم اشغالگر از هم فرو پاشیده است. ما از عملیاتی صحبت می‌کنیم که ساعت 5 صبح آغاز شده و دشمن حتی متوجه نشد که چه اتفاقی افتاده است. حتی اولین نشست امنیتی آنها ساعت یک بعد از ظهر برگزار شد و این نشان می‌دهد که آنها حتی آمادگی برگزاری یک نشست اضطراری را نداشته‌اند. بله این ویدئوها و تصاویر روحیه نه فقط شهرک‌نشینان را در هم شکسته حتی روحیه سربازان و افسران و فرماندهان ارتش از هم گسسته این رژیم را نیز را تضعیف کرده و درهم شکسته است و در مقابل، روحیه رزمندگان مقاومت بالا رفته است و آنها با روحیه بالایی عملیات را انجام می‌دهند و ما امیدوار هستیم که این روحیه، سرانجام به آزادی همه سرزمین‌های اشغالی از سیطره رژیم صهیونیستی منجر شود.

ارزیابی شما از وضعیت کنونی و آینده عملیات طوفان الاقصی و به طور کلی مقاومت در مسیر تحقق اهداف خود چیست؟

ارزیابی ما از این وضعیت این است که این عملیات به رغم کوچک بودن آن اهداف بزرگی را هم در بعد سیاسی و هم بعد معنوی ترسیم کرده است. همان طور که در ابتدا اشاره کردیم، هدف از این عملیات، حمایت از مسجد الاقصی و آزادسازی اسرا بوده است. انتظار اسرا برای آزادی خیلی طولانی شده است. ما بارها درباره این موضوع صحبت کرده بودیم اما نه سازمان‌های بین‌المللی و نه سازمان‌های حقوقی و نه دولت‌ها و حکومت‌های مدعی هیچ اقدامی در این زمینه نکرده و بعد از این هم انجام نخواهند داد. بنابراین اقدام عملی برای تحقق این هدف از مسیر مقاومت و اسارت سربازان رژیم اشغالگر می‌گذرد.

پیشنهاد فر نیوز
سرلشکر سلامی: هر روز حداقل ۱۵ دستگاه تانک و چندین نفربر صهیونیستها منهدم می‌شود

این عملیات تا این لحظه دستاورد بزرگی را در این عرصه محقق کرده است ما از دو یا سه و چند اسیر صحبت نمی‌کنیم بلکه صحبت از ده‌ها و چه بسا صدها اسیر در میان است که در بین آنها نظامیان رده بالا نیز حضور دارند. بر این اساس می‌توانیم بگویم که اسرائیل چاره‌ای ندارد جر اینکه اسرای ما را آزاد کند.

همچنین همه تجهیزات مورد نیاز عملیات اعم از یگان‌های زمینی و موشکی و توپخانه‌ای در آمادگی کامل قرار داشتند و هر یک به شیوه خود و بر اساس تجهیزاتی که در اختیار داشته‌اند، توانستند اهداف مورد نظر را محقق کنند. عملیات در بیش از 20 نقطه در شهرک‌های مختلف ادامه دارد. مقاومت تا تحقق اهداف خود به نبرد ادامه خواهد داد.