فرآیند تدوین سند تحول راهبردی بانک توسعه تعاون مطابق انتظارات پیش رفته است

محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در جلسه تدوین سند تحول راهبردی بانک اظهار داشت: سند تحول استراتژیک بانک مشخص کننده نقشه راه واحدهای بانک است که توسط تیمی منسجم و متشکل از متخصصین بانکی و مدیریتی در حال تدوین است.

وی افزود: روند تدوین این سند مطابق انتظارات و به نحو مطلوب در حال انجام است و پیش بینی می شود اثر برآمده از این فرآیند، اثری کارآمد و قابل دفاع و تاثیرگذار باشد.
شیخ حسینی تاکید نمود: سند تحول راهبردی با تکیه بر سیاست های دولت در حوزه های اقتصادی و اجتماعی و مطابق برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ویژه معاونت تعاون در حال تدوین است و نقش‌آفرینی بانک به عنوان بانک عامل دولت و وزارتخانه در حمایت و تقویت تعاونی‌ها حائز اهمیت است.
این مقام بانکی تصریح کرد: تدوین سند با استفاده از ظرفیت نخبگان بانک و تیم مشاور حائز اهمیت است و پس از تدوین، تصویب و رونمایی سند، آنچه بسیار مهم است اجرای موفق سند و برنامه تحول راهبردی بانک است.
شیخ حسینی خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون همانند دیگر اجزای نظام اقتصادی کشور با فرصت ها و تهدیدهای محیطی مواجه است، مهم ترین فرصت بانک حمایت اسناد بالادستی از جمله سیاست های اصل ۴۴ از توسعه بخش تعاون و نیز حمایت های مقام معظم رهبری به عنوان پرچمدار بخش تعاون است.
وی توضیح داد: چنانچه اجزای سازمان در مسیر تحقق برنامه تحول راهبردی و هماهنگ با هم و مطابق هم افزایی حرکت نمایند تحقق چشم انداز و اهداف مندرج در برنامه امکان پذیر است و اگر واحدها مطابق راهبردها و برنامه عملیاتی این سند عمل ننمایند، تضمینی برای تحقق اهداف وجود نخواهد داشت.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: بانک برنامه های زیرساختی مهمی در حوزه های فناوری و سرمایه انسانی برای تحول واقعی در نظر گرفته است و برنامه استعدادیابی با همکاری موسسه آموزش عالی بانکداری ایران برای شناسایی و رشد حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر از پرسنل جوان بانک به منظور ارتقای مهارت و دانش تخصصی مالی و بانکی به مراحل اجرایی رسیده است.
در ادامه وحید خاشعی استاد دانشگاه علامه طباطبایی، صاحب نظر و خبره مدیریت راهبردی و از مدیران شبکه بانکی کشور گفت: بانک توسعه تعاون در تدوین و اهمیت دهی به سند راهبردی بانک پیشرو شبکه بانکی است و این بانک علاوه بر آن که تحول مدیریتی داشته است، نظام برنامه ریزی و اجرایی بانک نیز در مسیر تحول، ارتقا و بهبودی قرار گرفته است.
وی افزود: از مزایای تدوین سند و برنامه تحول راهبردی بانک توسعه تعاون این است که با بهره مندی از دانش و تخصص مدیران بانک و مبتنی بر قابلیت های نهادینه شده سازمان در حال انجام است و تبدیل به زبان گویا و خرد جمعی سازمان می شود.
کریم میرزاخانی مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون در ادامه مراسم گفت: سبد محصولات و خدمات رقابتی، مدیریت ریسک کسب و کار، رعایت الزامات قانونی و حقوقی بیرونی، بهبود کیفیت اطلاعات مالی، توسعه فرهنگ ارائه خدمات مشتری محور، بهینه سازی فرآیندهای داخلی و بهینه سازی هزینه های عملیات داخلی و نوآوری در محصولات و کسب و کار از جمله محورهایی است که در تدوین اهداف سند مد نظر قرار گرفته اند.
در ادامه حسین سرین دبیر کارگروه تدوین سند تحول راهبردی بانک توسعه تعاون گفت: برای تدوین سند، کارگروه های مختلفی متشکل از مدیران ستادی و اجرایی بانک مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: این کار گروه ها مراحل ارزیابی استراتژی‌ها، ارزیابی اهداف سازمانی و ارزیابی ریسکهای سازمانی را در دستور کار قرار داده اند.

نوشته فرآیند تدوین سند تحول راهبردی بانک توسعه تعاون مطابق انتظارات پیش رفته است اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.