فنونی زاده: بازی با تیم باشگاهی بهتر از دیدار با بلغارستان بود

فنونی زاده: بازی با تیم باشگاهی بهتر از دیدار با بلغارستان بود

مرتضی فنونی زاده پیشکسوت درباره اینکه بازی دوستانه ایران برابر تیم ملی بلغارستان را چطور دیده است، گفت: بازی با یک تیم درجه ۲ اروپا بود. بلغارستان همانند تیم ۲۰ سال پیش نبود که بازیکنان زبده‌ای داشت و مقام چهارم جام جهانی ۹۴ آمریکا را کسب کرد. اگر دفاع بلغارستان اشتباه نمی‌کرد شاید گل هم نمی‌زدیم. البته امکان داشت به گل‌های بیشتری دست یابیم، اما بازیکنان بی دقتی کردند. اصلا به نظرم ما با یک تیم باشگاهی بازی می‌کردیم بهتر از بلغارستان بود، چون این تیم حرفی برای گفتن نداشت. این بازی‌های دوستانه هیچ کمکی به ما نمی‌کند و فقط تعداد بازی‌های ملی و گل‌های زده بازیکنان بالا می‌رود.

تیم ملی با همان سیستم و نفرات قدیمی برابر بلغارستان بازی کرد

وی افزود: ما در این بازی ندیدیم که بازیکنان لیگ آزمایش شوند و کادر فنی همه بازیکنان اصلی را در این بازی گذاشته بود که در جام ملت‌های آسیا می‌خواهد استفاده کند. ما یکی، دو حمله از بلغارستان آن هم نصف و نیمه دیدیم. همچنین دوباره همان سیستم کی‌روش را در این بازی مشاهده کردیم و نوراللهی و عزت اللهی همزمان در بازی بودند. من نمی‌دانم زمانی که ما سوار بر بازی هستیم باید تغییر سیستم بدهیم، اما همان سیستم و نفرات قدیمی استفاده شدند.

اگر اعتقادی به وحید امیری ندارند یک جوان را در تیم ملی جایگزینش کنند

فنونی زاده درباره بازی بعدی تیم ملی ایران برابر تیم آنگولا گفت: آنگولا هم تیم فیزیکی است و باید ببینیم در این بازی چطور ظاهر می‌شوند. اگر اعتقادی به وحید امیری ندارند به جای او یک جوان را به تیم ملی فوتبال اضافه کنند و اگر او مصدوم است هم نباید همراه تیم ملی برود.

پیشنهاد فر نیوز
نگهداری از ۲۱۰ کیلومتر سیستم روشنایی در استان اردبیل 

گل محمدی باید درباره نخریدن یک دروازه بان خوب جوابگو باشد

پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه مصدومیت علیرضا بیرانوند را چطور می‌بیند و این احتمال وجود دارد که به بازی با النصر نرسد، بیان کرد: این سوال را باید گل محمدی جواب بدهد. البته مصدومیت بیرانوند از ناحیه کشیدگی کشاله است و فکر نکنم که آسیب دیدگی‌اش یک ماه طول بکشد و بعد از ۱۰ روز می‌تواند بازی کند البته پرسپولیس بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و دربی را پیش رو دارد و نبود بیرانوند خیلی تاثیرگذار خواهد بود. دروازه بان دوم پرسپولیس هم از تیم امید است. گل محمدی باید بداند که فوتبال همانند بوکس است و آسیب دیدگی‌اش زیاد است. او فوروارد و یک گلر خوب نخریده و باید خودش جوابگو باشد.

پزشکان تیم پرسپولیس باید بیرانوند را به بازی با النصر برسانند

وی افزود: یک هفته پیش می‌گفتند که مهاجم گلزن نداریم و الان هم در درون دروازه بان دچار مشکل شدند. به هر حال دروازه بان ۵۰ درصد تیم را تشکیل می‌دهد و نبود بیرانوند در بازی‌ها خیلی تاثیرگذار است و امیدوارم بهتر شود. دروازه بان باید یک ساعت اضافه‌تر از سایر بازیکنان تمرین کند، چون پست تخصصی است و باید یک گلر بیشتر فشار بیاورد. بیرانوند هم شانس آورد که بعد از مصدومیت دیگر بازی نکرد تا فشار بیاید و دچار پارگی شود. پزشکان تیم پرسپولیس هم حقوق می‌گیرند و باید بیرانوند را به بازی برسانند.

مگر ورزشگاه آزادی همانند قیرگونی پشت بام است که سریع آماده شود

فنونی زاده درباره اینکه ورزشگاه آزادی میزبان بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا شده است و به نظرش این ورزشگاه به بازی با النصر می‌رسد، گفت: به نظرم غیر ممکن است. مگر می‌خواهند پشت بام را قیرگونی کنند و همه سکو‌ها ورزشگاه آزادی را خراب کردند و عین خرابه‌های یونان شده است. رونالدو را می‌خواهند به اینجا بیاورند، اما وضعیت چمن خراب است.

برگزاری دربی در قطر آبروریزی کامل برای فدراسیون فوتبال است

فنونی زاده درباره اینکه احتمال برگزاری دربی در قطر وجود دارد، بیان کرد: اگر این اتفاق بیفتد یک آبروریزی کامل برای فدراسیون فوتبال است. ما وقتی استادیوم خوبی با امکانات فراوان داریم چرا باید بازی مهم دربی را در کشور قطر برگزار کنیم.

پیشنهاد فر نیوز
مدت خدمت دوره ضرورت تغییر نمی کند

فنونی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *