قالیباف: فدراسیون کشتی نمونه کار جهادی است

قالیباف: فدراسیون کشتی نمونه کار جهادی است

محمدباقر ، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم آیین افتتاحیه ساختمان جدید گفت: برای من توفیقی است که در بین قهرمانان و پیشکسوتان کشتی و مسئولان ورزش حاضر شده‌ام. امروز روز کشتی است، روز تولد تختی است، یک انسان جوانمرد، غمخوار مردم و یک قهرمان واقعی که در تاریخ ماندگار شده است. امروز زندگی‌ مادی و معنوی‌مان را مدیون شهدا و خانواده‌های معظم شهدا هستیم.

وی افزود: بدون شک ورزش یک پیوند عمیقی با مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد. کشور‌هایی که ورزش رو به رشدی دارند یا در اوج هستند به همان نسبت در بعد اقتصادی هم رشد دارند یا در اوج هستند. کشور ما که جوان است و متاسفانه این پتانسیل حیاتی را از دست می‌دهیم و مسیر خوبی را طی نمی‌کنیم. باید حداکثر استفاده را ببریم و فعالیت جدی در این بخش داشته باشیم.

قالیباف گفت: همه تلاش ما بر این است که ورزش را در بخش‌های مختلف چه در پرورشی ورزش و چه در حوزه همگانی و قهرمانی در جایگاه خود مورد توجه قرار دهیم. این کار در عین صرفه جویی‌های زیاد باعث کسب افتخار در میادین بین المللی خواهد شد. در برنامه هفتم نیز دقیقا در همین راستا گام برمیداریم.

وی ادامه داد: دو دهه است که از آموزش و پرورشمان غفلت کرده‌ایم. به خاطر تعییرات پی در پی که در ۲۰ سال گذشته ۸ وزیر جابجا شده‌اند. به جایگاه و ارزش معلم کم توجهی کرده‌ایم. به خود مدرسه که باید مورد توجه همه کشور قرار می‌گرفت کم توجهی کرده‌ایم. یکی از نکاتی که با وزیر آموزش و پرورش صحبت کردیم بحث اهمیت مهارت آموزی در آموزش و‌پرورش است.

قالیباف: فدراسیون کشتی نمونه کار جهادی است

رئیس مجلس اضافه کرد: بدون شک پایه ورزش و سایر عرصه‌ها در مدارس است. از سرپرست آموزش و پرورش که امیدوارم در کمترین زمان ممکن به مجلس معرفی شود می‌خواهیم هماهنگی تنگاتنگی بین آموزش و پرورش و ورزش کشور صورت بگیرد. ورزش قهرمانی را نیز باید به صورت جدی مورد حمایت قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در برنامه هفتم مخاطب ما خانواده‌هاست، بیان کرد: باید بخش خصوصی و مردمی را وارد بحث باشگاه‌های ورزشی کنیم. فدراسیون‌ها نباید پست باشند تا محدودیت در انتخاب افراد نباشد. در صحن کمیسیون تلفیق تصویب شد و قطعا در صحن مجلس نیز همکاران ما حمایت می‌کنند تا به تصویب برسد. پیش بینی ما این است که در برنامه هفتم گره پخش تلویزیونی و موضوعات مالی که سالیان سال است مانده حل و فصل خواهیم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: کشتی که متعلق به این سرزمین و رشته ملی ماست افتخارآفرینی‌های زیادی در ورزش کشور داشته است. حضور دبیر که از دوران جوانی در آغاز ورزش که در نیروی انتظامی بودم او در باشگاه پاس کارش را شروع کرد و بعد‌ها در شورای شهر در خدمتش بودیم باید بگویم یک‌ مدیر پخته و کاربلد در راس فدراسیون کشتی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: وقتی حرف از کار جهادی می‌زنیم نمونه همین فدراسیون کشتی است که پول و بودجه خاصی به آن اضافه نشده، اما با کار جهادی و وقت گذاشتن این اتفاقات بزرگ را رقم زده است. این افتخارات ناشی از یک کار شبانه روزی است. در سال‌های گذشته نشیب‌های کشتی را هم دیدیم. زمانی که تجهیزات و مدیریت صحیح داشته باشیم مطمئن باشید قهرمان‌های ما در رشته‌های آزاد و فرنگی تربیت می‌شوند.

رئیس مجلس اظهار کرد: امروز جمعیت ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفری کشتی حتما باید ۳ یا ۴ برابر شود تا محکم‌تر گام برداریم. این امکاناتی که فراهم شده قطعا نشان می‌دهد قهرمانان ما در جهانی ۲۰۲۳ خواهند درخشید و آینده روشنی نیز پیش روی کشتی خواهد بود.

قالیباف در پایان گفت: امیدوارم ورزش کشور هر چه بیشتر در میادین بین المللی در رشته‌های مختلف افتخارآفرینی کنند.