قالیباف: مجلس و دولت تلاش می‌کنند فضای خدمت در کشور حاکم شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: افراد و رسانه‌هایی که به اختلاف‌افکنی بین دولت و مجلس شورای اسلامی دلخوش کرده‌اند بدانند که به اهداف خود نمی‌رسند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق پیش از دستور خود با تسلیت سالروز شهادت حضرت رقیه (س) به ملت شریف ایران اسلامی گفت: روز صنعت دفاعی را گرامی‌ می‌دارم و به تمامی مجاهدان، دانشمندان و ایثارگران صنایع دفاعی که با علم و عزم و باور خود حرکت کرده و روز به روز قدرت صنایع دفاعی را افزایش دادند تقدیر می‌کنم و بنده دست تمامی این عزیزان را به گرمی می‌فشارم.

وی ادامه داد: امروز به پشتوانه دانش جوانان خود تجهیزات و سلاح‌های دفاعی در کشور ساخته شده و در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد. دشمنان ملت ایران فهمیده‌اند که نمی‌توانند با تحریم، ترور، خرابکاری در صنعت، تهاجم مستقیم به زیرساخت‌های دفاعی و یا جاسوسی و یا اقداماتی مانند آنها مانع پیشرفت فزاینده صنایع دفاعی کشور شوند. یاد ۱۰۰۰ شهید وزارت دفاع و سه وزیر دفاع را گرامی‌ می‌داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در هفته گذشته عده‌ای سعی کردند نشان دهند که میان مجلس شورای اسلامی و دولت اختلاف و تقابل وجود دارد اما همانطور که بارها گفته‌ام مجلس و دولت در کنار یکدیگر تلاش می‌کنند تا بتوانند فضای خدمت را در کشور حاکم کرده و با وجود اختلاف سلیقه یا تفاوت نظر در تعامل با یکدیگر تا به امروز موفق بودند. افراد و رسانه‌هایی که به اختلاف افکنی بین دولت و مجلس دل خوش کرده‌اند بدانند که به اهداف خود نمی‌رسند.

قالیباف در ادامه تاکید کرد: طبیعتا تفاوت نظر و سلیقه در کار وجود دارد ما در مجلس شورای اسلامی و دوستانمان در دولت این توانایی را داریم که این اختلاف‌نظرها را مدیریت کنیم. از دوستان خود در مجلس تقاضا دارم که همدلی برای حل مسائل مردم را مدنظر قرار دهند و قطعا جز برای حل مشکلات مردم موضع گیری نکنند قطعا ریاست جمهوری و دوستان ما در دولت نیز این موضوع را مورد توجه قرار داده و در این مسیر حرکت می‌کنند. عده‌ای قلیل که به دنبال منافع شخصی و جناحی اختلاف‌افکنی را بین مجلس شورای اسلامی و دولت دنبال می‌کنند بدانند که به اهداف خود نخواهند رسید.

انتهای پیام