قتل ۳ نفر به دست جوان ۲۶ ساله در یک روز

جوان ۲۶ ساله‌ای ظرف یک روز برادر، خواهر زن او و دوست خود را به قتل رساند و متواری شد اما در نهایت به محاصره پلیس درآمد و دستگیر شد.

قتل ۳ نفر به دست جوان ۲۶ ساله در یک روز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران، سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت گفت: روز شنبه ۲۸ مرداد مرد جوانی در یکی از محلات مرودشت ۲ مرد و یک زن از بستگانش را با سلاح کلت کمری به قتل رساند و متواری شد. با اعلام این خبر و با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله شناسایی و دستگیری قاتل فراری در دستور کار مأموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان مرودشت قرارگرفت و اقدامات فنی گسترده‌ای به منظور شناسایی محل اختفای وی آغاز شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: سرانجام در کمتر از ۴۸ ساعت با پیگیری شبانه‌روزی فرمانده انتظامی شهرستان، مأموران پلیس آگاهی موفق شدند قاتل را در یکی از روستاهای این شهرستان دستگیر کنند و یک قبضه اسلحه کلت کمری به همراه ۱۲ تیر نیز کشف کردند.

وی درباره سوابق متهم نیز خاطرنشان کرد: پس از دستگیری این متهم ۲۶ ساله و استعلام سوابقش مشخص شد که او در سال ۱۳۹۶ نیز یکی از بستگان دورش را به خاطر اختلاف به قتل رسانده بود اما با پرداخت دیه و جلب رضایت اولیای دم بعد از چند سال از زندان آزاد شده بود.

سرهنگ زینلی توضیح داد: در بررسی‌های بعدی مشخص شد که او چند ماه قبل قطعه زمینی را به یکی از دوستانش فروخته بود و بر سر دریافت پول زمین با او به اختلاف خورده است. اما روزی که برای تسویه حساب و حل اختلاف مالی بر سر زمین معامله شده در قبرستان مرودشت قرار گذاشتند، پس از آنکه نتوانستند اختلافشان را حل کنند، کارشان به درگیری کشید و متهم با اسلحه گرم دوستش را به قتل رساند و بعد هم با خودرو دوستش از محل متواری شد.

وی افزود: متهم در ادامه به خاطر اختلاف خانوادگی که با برادر ۲۵ ساله‌اش و خواهرزن ۲۴ ساله او داشت به خانه آنها رفت و هر دو را با شلیک گلوله به قتل رسانده و به یکی از روستاهای مرودشت رفته و مخفی شد که مأموران پلیس با تلاش بی‌وقفه موفق شدند محل اختفای او را ردیابی کنند.

فرمانده انتظامی مرودشت گفت: از آنجا که وی مسلح بود و بیم آن می‌رفت که به اهالی روستا آسیبی وارد شود در نیمه‌های شب و زمانی که خطر کمتری مردم روستا را تهدید می‌کرد متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره آگاهی منتقل کردند. متهم پس از تکمیل تحقیقات به مرجع قضایی تحویل داده می‌شود.